) Online kolo 30.4. střední školy - Prezentiáda

Online kolo 30.4. střední školy

30.04.2021 | Jana Vítová | Soutěžní kola

30. 4. 2021. Pátek. Osm hodin ráno. Všichni porotci i soutěžící nedočkavě vyhlíží začátek posledního online kola Prezentiády. Mají se mezi sebou utkat žáci středních škol ze všech koutů České republiky i Slovenska. Pojďme se společně podívat, jak se týmům na pátečním, závěrečném „klání“ dařilo.

V osm hodin jsme usedli za své počítače plní očekávání. Týmy byly šikovné, do vysílání se vždy připojily včas a všechno šlo, jak se říká „po másle“. Poslechli jsme si mnoho zábavných a zajímavých prezentací. Hned po prvních pár výkonech nám bylo všem jasné, že rozhodování o pořadí vůbec nebude jednoduché. Jak to ale nakonec všechno dopadlo?

Na třetím místě skončil tým s názvem Srdcová trojka. Tento tým na Prezentiádě nesoutěžil poprvé a bylo to opravdu znát. Trojice slečen porotu hned, co se objevila na kameře, zaujala skvěle sladěným oblečením červené barvy. (Chválíme, super detail!) Děvčata nám představila prezentaci na téma 90-60-90 a snažila se nám přiblížit ideály krásy po celém světě. Prezentaci soutěžící doplnily skvělými autorskými fotkami a vlastním výzkumem. Myslím si, že třetí místo má tým Srdcová trojka za svoji snahu opravdu oprávněně. 

Druhé místo obsadil tým s názvem DIVNOTVOŘI. Zůstaneme v duchu trojek, protože i tento tým měl tři členky. Slečny si vybraly téma „správná odpověď neexistuje“ a přiblížily nám svět umění. Ve své prezentaci nám prozradily, že dvě ze tří prezentujících jsou nadšené umělkyně a předvedly nám své vlastní kresby, malby i 3D tvorbu. Porotu slečny zaujaly hezkým projevem a zajímavým pojetím témata prezentace. K druhému místu moc gratulujeme!

Vítězem pátečního online kola se stal tým Máj. Ani zde se neodchýlíme od čísla tři, protože i naši šampioni tvoří tříčlenný tým. Dívčí trio vzalo téma 90-60-90 opravdu po svém a na chvíli porotu (i posluchače) přenesly do světa tajných agentů. Představili nám svoji tajnou misi, ve které hlavní aktérkou byla právě agentka 90-60-60. Porotu zaujal skvělý projev soutěžících a skvělý příběh, který nás celou prezentací prováděl. Děvčata se v diskuzi po prezentaci nenechala zviklat a držela si svoji roli tajných agentů až do úplného konce. Tým Máj nesoutěžil v Prezentiádě poprvé, a tak je, stejně jako tým první, můžeme nazvat ostřílenými borci. K prvnímu místu moc gratulujeme!

Závěrem bych chtěla moc poděkovat všem, co se Prezentiády zúčastnili. Prezentace mají za úkol posluchačům něco předat a já můžu říct, že tuto „povinnost“ splnily všechny prezentace dne.  Nezbývá mi nic než vám jen pogratulovat – jak týmům postupujícím, tak týmům, kterým to letos bohužel nevyšlo. Všichni jste moc šikovní a my doufáme, že jste si z letošní Prezentiády odnesli alespoň nějakou tu zkušenost, nebo vzpomínku. Pokračujte v prezentování dál a určitě to jednou daleko dotáhnete!