Online kolo 29.4. střední školy

29.04.2021 | Michaela Holotňáková | Soutěžní kola

Předposlední den online kol Prezentiády se nesl v přátelském duchu. Tentokrát se nám představili pouze zástupci ze středních škol.

V prvním prezentačním bloku se nám předvedly týmy Blue Lion´s Heart, XXY, Lékořice, Pod kobercem a Celí žhaví. Po krátké pauze jsme měli možnost vidět týmy Miketky, Kapky do nosu, Skelíci, Klauni a roboClub. 

To by nebylo online kolo, kdyby nenastaly technické komplikace. Tým Lékořice se nám během jejich prezentace sekal jak zvukově, tak obrazově. Holky to však zvládly s grácií, nenechaly se rozhodit a v pořádku doprezentovaly.

První místo zaujal tým roboClub, který nám ozřejmil, že neexistuje správná odpověď na otázku, jak se správně učit. Dal nám však několik rad a tipů, na co se při svých studiích zaměřit. Kluci byli perfektně sladění jak košilema s motýlky, tak i skrz sluneční brýle. Jako by byli reální roboti. 

Na druhé pozici se umístil tým XXY, který zpracoval problematiku rozumu a emocí velice. Zástupkyně chromozomu XX vyjadřovala rozum a zástupce chromozomu XY pro změnu emoce. Z jejich průzkumu vyplývá, že rozhodování se čistě na základě rozumu, či emocí není správné a ideální je užití jejich kombinace.

Třetími se stal tým Celí žhaví, který se skrz téma 90, 60, 90 dopracoval k ideálu krásy ve světě. Dali nám na vědomí, že v každém koutu naší zeměkoule se na krásu pohlíží rozdílně a že nezáleží na tom, co si o našem vzhledu myslí ostatní. Hlavní je, že se líbíme sami sobě a jsme se sebou spokojení.

Nezapomenutelným momentem byl úvod týmu XXY. Zástupce emocí nám předvedl taneček, se kterým by se mnoho lidí před odbornou porotu jít neodvážilo. Oni se však nebáli a tento “wau moment” utkvěl v paměti jak porotcům, tak divákům.

Z tohoto dne si můžeme odnést vyjma skvělého zážitku také znalosti z mnoha oborů. Viděli jsme prezentace týkající se matematiky, astronomie, etiky, psychologie, geografie, či historie. Všichni soutěžící si s tématy bravurně poradili a těšíme se na naše příští setkání.