) Online kolo 28.4. základní a střední školy - Prezentiáda

Online kolo 28.4. základní a střední školy

28.04.2021 | Radek Hegenbart | Soutěžní kola

Třetí den, druhý týden, v pořadí již osmá dvojice online kol Prezentiády. Obě kola pronásledovala všelijaká trápení, ale ani soutěžící ani porota se nevzdávala. Divákům se i přesto naskytla skvělá podívaná.

Co se stalo na online kolech základních škol?

Ještě, než stihlo kolo začít, muselo dojít ke změně moderátorky. Výměna však proběhla bez problémů a kolo se tak mohlo plynule rozjet. Již od první prezentace byla laťka nastavená velmi vysoko. Na stejné vlně pokračovali i ostatní účastníci. Celý den byl nabitý energickými prezentacemi o tabuizovaných tématech či netradičních akcích a reakcích. Napětí se stupňovalo. Každá drobná chybička byla rozhodující. Ať už se jednalo o  ty drobné v přednesu nebo výraznější tedy špatně vložené obrázky na slajdu. O výsledném pořadí ale rozhodovaly i pozitivní detaily. Jako například schopnost soutěžících reagovat na dotazy, či poutavé vyprávění vlastní zkušenosti.

Na základních školách se na třetím místě umístil již známý tým ŠTĚSTÍČKA, který svým sladěným vystoupením, a hlavně romantickým příběhem o Honzovi a jeho lásce, otevřel dnešní prezentační den.  

Na druhém místě se umístil tým POLOPATE, který vynikal svou komunikací s diváky a porotou. Zároveň svou prezentací o efektu motýlích křídel všechny přesvědčil, že nezáleží na tom, co se nám přihodí, ale na tom, jak na to zareagujeme. 

Vítěznou příčku obsadil tým Nahlas. Zároveň svou vážnou prezentací přesně a výstižně popsal a upozornil na problémy spojené s poruchami příjmu potravy. Podělil se taktéž o svou osobní zkušenost a vysvětlil, co s tímto problémem dělat a jak ho řešit. Vynikajícími reakcemi na dotazy a celkovým vystupováním tak zaslouženě vyhrál.

Co se stalo na online kolech středních škol?

Již od rána vše běželo jako po másle. Díky kreativitě poroty musely týmy odpovídat na zvídavé a obtížné otázky. To však pomohlo celkovému chodu kola. Jedna originální prezentace střídala další. Týmy se snažily přesvědčit publikum o tom, že je důležitější, co má člověk uvnitř a ne zvenku. Dotkli jsme se i toho, že na správnou odpověď většinou spíše zapomeneme, než že by neexistovala. 

Prvního místa se ujaly dámy z týmu Aglosie. Po biologickém odůvodnění potřeby správných odpovědí zavedly sledující přes optické iluze a aboridžinské kmeny až k paradoxům, které dodnes trápí i ty největší myslitele. Závěrem nás přesvědčily o tom, že odpovědi jsou relativní a jedinou správnou odpovědí je film z roku 2011 „Správná odpověď“. 

Hned po slečnách nám svou prezentaci představili chlapci z týmu SLOWO. Přestože prezentovali stejné téma, vzali ho z úplně druhého konce a postavili proti sobě subjektivitu a objektivitu. Jejich energická prezentace a schopnost nezamotat se do vlastních myšlenek jim zaručila druhé místo. 

Hned po pánech nám svůj názor na krásu představil tým Sokrati. Společně prošli vývoj ideálu krásy a skončili až v dnešní době. Snažily se poukázat na nátlak, který současná společnost na ženy vyvíjí. Celou prezentaci uzavřeli myšlenkou, že krása je pouze subjektivní a neměla by být vázána na nějaké míry. Za svůj výkon byly odměněni třetím místem.

Slovo závěrem

Všichni soutěžící, ať už postoupili nebo ne, musí pamatovat na jedno -  každý máme prostor na to se zlepšovat a na velikosti toho prostoru rozhodně nezáleží. Záleží jen na vaší vůli a energii, kterou chcete do jeho zaplnění vložit. Všichni máte obrovský potenciál a už jen to, že se online kola zúčastnili, dokazuje, jak nadaní jste.