) Online kolo 26.4. základní a střední školy - Prezentiáda

Online kolo 26.4. základní a střední školy

26.04.2021 | Jana Vítová | Soutěžní kola

Nový týden, nové prezentace, noví postupující. Doufáme, že jste si o víkendu odpočinuli a byli jste připraveni na další kola online Prezentiády. Nebudeme vás dlouho napínat a rovnou se přesuneme na to, jak to dneska dopadlo.

Jak to probíhalo na online kolech základních škol? 

Ještě než samotné kolo začalo, provázela účastníky i organizátory spousta technických problémů. Potíže pokryly vše od potíží s připojením až po nefunkční mikrofon, který se změnil v poruchu reproduktorů. Když už se zdálo, že zbytek Online kola proběhne bez problémů, připojil se předposlední tým. Ten měl však problémy s internetem. Tak se jejich dvacet minut slávy muselo odložit. Avšak selhávání techniky nezabránilo soutěžícím představit nám odvážná témata, na která by si netroufnul ledajaký profesionál.

Jen o chlup se na prvním místě umístil tým dvou slečen TERNAT. Jejich prezentace plná vlastních fotek nám ukázala, že každodenní akce mohou vyvolat zásadní reakce. S nadšením a vervou nám předvedly, jak by mohlo jedno drobné rozhodnutí navždy změnit svět. 

Hned k ránu nás přivítal tým Prezentace Jinak, který nám svou pohádkovou prezentací představil akce a reakce v příslovích. Jako první tým kola nastavili laťku opravdu vysoko. Svým skvělým výkonem rozhodně zvedli náladu všem divákům, a zasloužili si tak druhé místo. 

Na paty jim šlapal tým SPN, který zasvětil porotu i diváky do své prezentace pomocí ankety. Tým musel nejprve překonat pořádné technické problémy. Na štěstí se  rozběhlo a svou prezentací o coronaviru předběhli i většinu svých soupeřů. Ze skvělý výkon i pevné nervy ho porota odměnila třetím místem. 

Jak to probíhalo na online kolech středních škol? 

Online kola na středních školách se  nesly ve filozofickém duchu. Nezůstalo ale jen u téhle matky všech věd. Rozředit tyhle vody se týmům dařilo debatou o ideálech krásy nebo dokonce výkladem o trojúhelnících. 

Srdce porotců si získal tým VenDeTa. Jejich prezentace byla o tlaku na ženskou krásu a postavu. Celou prezentaci poskládali z odpovědí respondentů na dotazník, který sami vytvořili. Tým porotce odzbrojil hlavně perfektními řečnickými dovednostmi. Určitě pomohlo i zpracování a přístup, který zvolil. Téhle slovenské skupince dáváme velký palec nahoru a těšíme se na ně na celostátním kole v Brně. 

V Brně se potkáme i s druhým postupujícím týme dnešního dne - Poppy. Tyhle dvě slečny  si ke své prezentaci vybrali téma správná odpověď neexistuje. Tohle filozofické povídání nám předaly s lehkostí a skvělým přednesem. Diváky se jim podařilo zapojit do prezentace pomocí QR kódu a nejen porotce si tímto skvěle namotali. 

Posledními postupujícími se stala slovenská dvojce GVARZA. Stejně jako předchozí tým se ve svém výstupu ptali, zda existuje správná odpověď. Zabrousili jsme s nimi k hledání štěstí. Dokonce nám prozradili, co dělá šťastné je. Jsme si jistí, že třetí místo je jedno z nich. 

Jako perličku můžeme uvést tým Malachitová zeleň, který nás svou originalitou úplně ohromil. Téma 90 60 90 nám představil na trojúhelnících. Chtěli bychom poděkovat všem týmům. Jak skvěle popsal jeden z porotců výkony to byli téměř vyrovnané. 

Slova závěrem

Tak pro dnešek dobojováno. Sláva vítězům a čest poraženým. V našem případě to platí dvojnásob. Prezentátory většinou dělí od postupujících příček pouze malé rozdíly a to nás moc těší. Je vidět, že každým rokem zlepšují a nevzdávají to.