) Online kolo 23.4. základní a střední školy - Prezentiáda

Online kolo 23.4. základní a střední školy

24.04.2021 | Monika Míčková | Soutěžní kola

I přesto, že je pátek posledním dnem v týdnu, všichni porotci i soutěžící byli plní energie a připraveni na to podat svůj životní výkon.  V osm hodin ráno jsme všichni zasedli plní očekávání ke svým počítačům a souboj týmů základních i středních škol mohl začít. O čem se prezentovalo a kdo vyhrál? To vše vám rády povíme v následujících pár řádcích.

Jak probíhala online kola na základních školách? 

Na pátečním online kole základních škol už od rána panovala mezi mnou (moderátorkou) a porotci skvělá nálada.  Týmy byly vzorné a na svůj výkon přišly téměř vždy včas. Pokud byla mezi prezentacemi nějaká větší pauza, povídali jsme si s porotci o prozatímním průběhu soutěže. Sledující streamu se tak dozvěděli mnoho přínosných informací o prezentačních dovednostech. Všechny prezentace byly moc povedené. Za mě bylo online kolo velice povedené a doufám, že všichni soutěžící budou v prezentování pokračovat i nadále.

Na prvním místě se umístil tým Anliška, který nám pověděl něco o rasismu a otrokářství. Tento tým všechny porotce překvapil svojí připraveností, reakcí na dotazy a práci s prostředím. Druhé místo si zasloužil tým Narcis. Ten prezentoval o psychických poruchách. Takto vysokou příčku si tým vysloužil perfektním přednesem a skvěle zpracovaným vizuálem prezentace. Na třetím místě skončil tým P.Š.T, který se rozhodl přiblížit nám problematiku online výuky. Tým celou porotu překvapil svojí energií, synergií a hlavně závěrečnou diskuzí po prezentaci. Všem týmům ještě jednou moc gratulujeme!

Jak probíhala online kola na středních školách?

Celé dopoledne probíhalo ve velice příjemném duchu. Prezentace byly různorodé, a porotci se rozhodně nenudili. Zavítali jsme do tajů filozofie, dějepisu či genetiky. Zjistili jsme módu jednotlivých let a seznámili jsme se i s Venuší a předky Masaryka. Velkou bojovnost prokázal poslední prezentující tým, Žaby záchranářky, jimž se hodně sekal počítač jedné členky, ale přesto dokončili prezentaci.

Vyhrál tým P & O a to velice těsně.  Na paty jim sahal tým s dánským jménem Selvfølgelig, v překladu samozřejmě. Péťa a Olda (P&O) měli prezentaci o ideálech krásy. Provedli nás dobou od vzniku lidstva až po současnost. Často příklady vtipně přirovnávali k sobě, či ke svým touhám, což bylo velice obohacující. Navíc do prezentace použili spoustu vlastních fotek. Selvfølgelig zaujal povídáním o genetice. Vysvětlil pomocí jednoduché prezentace s obrázky  důležitost prostředí při výchově. Názorně to demonstrovali na olizování malých krys jejich matkami. S týmem Diagnózou realisti jsme se přenesli do oblasti filozofie a uvažovali nad správností odpovědí na otázky.

 

Slova závěrem

Na závěr zbývá už jen pochválit týmy za jejich snahu a veškerou energii vloženou do prezentování, porotcům za to, že si udělali čas a hodnotili týmy dle nejlepšího vědomí a svědomí. A nesmíme zapomenout ani na diváky, kteří fandili za obrazovkami svých monitorů jejich favoritům. Sláva vítězům a čest poraženým.