Online kolo 22.4. základní a střední školy

22.04.2021 | Roman Zapletal | Soutěžní kola

Brzké vstávání, nervozita, emoce. Asi takhle vypadalo ráno dnešních, čtvrtečních soutěžících. Čtvrtý den probíhal klidně, bez větších komplikací a technických problémů.

Jak dopadlo klání na základních školách? 

Na celé čáře v kategorii ZŠ vyhrál tým ze Slovenska MaMiPe. Tým porotce těsně před koncem zcela odrovnal svou skvělou grafikou a komunikací s publikem. Na druhém místě se umístil tým VoBa v pyžamu, který nastavil laťku hodně vysoko hned na začátku. Jejich prezentace byla opravdu poutavá, a tak nebylo překvapení, že se umístili tak vysoko. Třetí místo obsadil tým Dobrá otázka, který nás přesvědčil, že kanibalismus je vlastně občas “normální”.

Asi nikdo nečekal, že se zde objeví i prezentace o současném politickém dění. Dvě zrzavý mrzimorky s nadsázkou na toto téma prezentovaly, a pobavily nás. Jen škoda, že místy měly špatné zdroje, a chybné informace.

Ranní nervozitu velmi rychle nahradilo odhodlání jednotlivých týmů předvést co nejlepší výkon a i přes drobné technické problémy si ji udrželi přes celý čtvrteční den.

Jak dopadlo klání na středních školách? 

U středních škol si za vítězstvím došel tým s názvem MR^2SL = 1. Svou veselou prezentací s krabičkami štěstí udělal radost celému publiku. Svým originálním nápadem a velmi povedeným zpracováním. Spočívalo to v tom, že do krabičky celý týden zapisovali momenty, kdy byly šťastné. Všem prezentace vykouzlila úsměv na tváři. 

Na druhém místě se umístil tým HUKLUK.  Ve své prezentaci představili  velmi vážné téma poruch příjmy potravy. Tento tým ohromil především svou výřečností, verbálním projevem a pohotovou improvizací v reakci na poměrně obtížné otázky porotců. 

Na třetím místě se umístil tým SHINIGAMI. Tomu se povedla v prvé řadě grafická stránka prezentace. Ta totiž byla na vynikající úrovni. Dokázala zaujmout i  tématem anime. To se právě snažila přiblížit divákům a porotcům.

Slova závěrem

Myslíme, že dnešní prezentace v obou kategoriích byli velmi poutavé a často i poučné. Soutěžící, diváci i porotci se leccos přiučili a odnesli si, kromě procvičení prezentačních dovedností, také i zamyšlení nad různorodými tématy.