) Online kolo 20.4. základní a střední školy - Prezentiáda

Online kolo 20.4. základní a střední školy

20.04.2021 | Michaela Holotňáková | Soutěžní kola

Druhý soutěžní den je pro soutěžící strategicky výhodný. Proč? Protože už viděli, jak to funguje den předtím. Věděli, že porotci a moderátoři jsou nadšení a plní elánu. Tušili, že to bude jejich den. Sešla se skupina silných týmů, které dost možná takto taktizovali. Co se dá dělat? Postoupit mohou jen a pouze ti nejlepší.

A kdo to tedy byl za kategorii základních škol?

Představily se nám týmy TWEE, Tři mušketýrky, Kačenky na procházce, ŠtěMich, KEIN NAME aneb trošičku nasdílení, Felix Felicis, HuDoTo, Aneta + Silva z Oblačné, Lambda a BORCI Z TERCIE. Naše soutěžící hodnotili porotci Georgia Hejduková, Anežka Štulíková a Ladislav Šipeky.

Zlato získal tým TWEE, který zpracoval téma akce a reakce zasazené do každodenního života. Stříbrní Felix Felicis pojali téma akce a reakce z více sociologického úhlu pohledu. Udělaly totiž vlastní průzkum na reakce lidí v jejich městě na akci vypadnutí peněženky. Bronzoví, KEIN NAME aneb trošičku nasdílení, zpracovali zadané téma tohle téma je tabu. Zaměřeli se na ekologii a udržitelnost.

Technické problémy nastaly při nástupu týmu Kačenky na procházce, kdy oběma soutěžícím vypadával internet. Holky se s tím však vypořádaly a úspěšně odprezentovaly. Obtížím se nevyhnul ani tým KEIN NAME aneb trošičku nasdílení. Jednomu z jejich členů totiž nefungoval mikrofon. Se vším si však bravurně poradili a tuto nepříjemnou situaci vyřešili tím, že mu ostatní členové zavolali skrze telefon a on prezentoval touto formou.

Jak to probíhalo v druhé kategorii? 

Střední školy začaly z pohledu moderátorky klidně a bez komplikací, všechno šlo jak má… Než se tedy zjistila, že má kvůli technickému problému, hlas jako chipmunk a není jí skoro vůbec rozumět. Po již zmiňované první prezentaci ale už mikrofon fungoval v pořádku. Celý zbytek dne tak proběhl bez potíží. 

Třetí místo obsadil tým Lumus se svou prezentací ve formě příběhu podle skutečné události o šikaně, jídle, cvičení a sebepřijetí. Porotu zaujala hlavně upřímnost a přednes dívek. Druhý se umístil tým Sir Milský a lord Dellaberto. S prezentací o zbytečných, či nezodpověditelných otázkách. Tato prezentace zaručeně všechny pobavila, a vykouzlila úsměv na tváři. Zvítězil tým Kráska a zvíře se svou prezentací na téma 90-60-90. Diváky i porotu obeznámil s termínem Body positivity, a proč bychom neměli ostatní diskriminovat na základě vzhledu. Prezentace byla skvěle podaná, s jednoduchou a příjemnou grafikou. Po celou dobu ji doprovázely příběhy a citáty známých osobností, které diváka vtáhly skoro až do počítače.

Podtrženo sečteno

Týmy vystoupili s velmi kvalitními a vydařenými prezentacemi. Vítězové se těší na finále v Brně, a poražení už teď plánují, jak příští rok všem ukážou. Jak udělají vše pro to, aby příští rok do finále postoupili oni.