) Online kolo 19.4. základní a střední školy - Prezentiáda

Online kolo 19.4. základní a střední školy

19.04.2021 | Laura Prachárová | Soutěžní kola

Již od rána bylo patrné, že se schyluje k velké bitvě. Bitvě, kde místo ostrého meče bude potřeba především prořezaných úst, a kde místo pevného, kovového štítu oceníte spíše oporu v podobě interaktivní prezentace se zajímavým designem. S výbavou v této podobě se v Prezentiádě stáváte automaticky neporazitelnými.

Jak to probíhalo na základních školách? 

V první polovině jsme se setkali s týmy GDPR, Wigidřeváci, Asociace bláznivých špaget, Dobrá otázka nebo VIDO. Jejich témata se pohybovala v okruhu od fyzikálních jevů až po udržitelnou módu. Na své si tedy mohl přijít opravdu každý divák. V druhé polovině jsme se setkali s týmy Piškotrio, Igor Tesílek, Ryby, EPICENTRUM a Bububuu. Témata opět byla různorodá a otázky poroty ve složení Moniky Mudroňové, Lukáše Hány a Olivera Laryey přímočaré.

Vítězný tým – Asociace bláznivých špaget – nás seznámil s tím, jak se liší reakce na různé situace napříč věkem jejich hlavních aktérů, což doprovodil o videa a animace vlastní tvorby. Tým s názvem GDPR zasadil téma akce a reakce do různých na sebe navazujících souvislostí, čímž ze svojí prezentace vytvořil originální myšlenkovou mapu. Tým Bububuu, který se umístil na třetí příčce, se jako jediný z postupujících týmů této kategorie chopil tématu Tohle téma je tabu. Jejich prezentace se věnovala především vzniku genderových stereotypů a jejich historickému vývoji.

Nastaly taky momenty plné překvapení! Za zmínku jistě stojí situace, kdy příslušník týmu Igor Tesílek (opravdu se jedná o název týmu, nikoliv o jméno soutěžícího) rázem vstal ze židle a zmizel z ničeho nic pryč. Posléze se ale vše vysvětlilo, jelikož šlo o součást Vojtovy a Davidovy prezentace. V kategorii středních škol jsme se mohli setkat s filozofickým týmem Upsiiik, který hovořil o tom, co by se dalo dělat v posledních devadesáti dnech života. Nebo dokonce hodinách!

A kdo v kategorii středních škol vyhrál?

První dvě příčky získaly týmy z Košic. Dokonce ze stejné školy a stejné třídy. Děvčata z týmu Sparks, která vyhrála, měla prezentaci o tom, že neexistuje správná odpověď na to, co je krása, a každý člověk má tu svoji jedinečnou.  Ať už vnitřní, nebo vnější. Druhý tým NAROVINU mluvil o psychických poruchách. Také o tom, jaký na nás má vliv okolí v rámci sebehodnocení. Třetí postupující tým - Sněhuláci - si taktéž vybral téma 90/60/90. Povídal nám o ideálu krásy a ukázal, co se dá za malou chvíli stvořit ve Photoshopu.

Konec dobrý, všechno dobré.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na finálové prezentace postupujících týmů. Stejně jako na další online kola. S jakými prezentacemi se ještě setkáme? A kdo bude dalším postupujícím?

Necháme se překvapit, tak buďte u toho!