Smells Like... online kola!

01.04.2020 | Adéla Kmoníčková | Interview

Online kola jsou již v plném proudu! Čeká nás ještě celý týden zaplněný vašimi výkony. Zajímá vás, jak zvládli online prezentování soutěžící před vámi? Jedna z našich moderátorek, Tereza Buršová, vyzpovídala svůj tým Smells Like Team Spirit.

 

Tereza: Představte se – odkud jste, jak se jmenuje váš tým a proč jste se tak pojmenovali?

Radek: Jmenujeme se Radek Hegenbart a Matěj Brož a jsme z týmu Smells Like Team Spirit. Jsme z Karlovarského kraje a oba studujeme v Chodově na Sokolovském gymnáziu. Název týmu vznikl úplnou náhodou – dlouho jsme nevěděli, jak se pojmenovat. Projížděli jsme všechny možné články, psali jsme otázky na Reddit, … na tento název jsem narazil omylem, a protože se to Matějovi zalíbilo, tak jsme Smells Like Team Spirit!

Matěj: Žádná velká historka se k tomu neváže.

 

T: Dobře. Jak se vám líbilo vyzkoušet si online prezentování?

M: Bylo to takové nešťastné, myslím, že by to bylo mnohem lepší v normálním krajském kole, ale co se dá dělat.

R: Jednoznačně je to škoda, především proto, že člověk se dá rozesmát pouhým pohledem, bez vyřčení jediného slova. Při online prezentování jsem sice mohl mít kameru, ale k čemu by to bylo – viděli byste můj ošklivý obličej. Není to stejné jako prezentování naživo, ale je to lepší alternativa než celou soutěž zrušit.

 

T: Jakým způsobem jste se na online kola připravovali?

*smích*

M: No… my už máme oba s Prezentiádou mnoho zkušeností, oba jsme se už dvakrát účastnili a teď napotřetí jsme se dali dohromady do týmu. Před karanténou jsme se chodili připravovat ke mně. Vypadalo to tak, že jsme tak čtyři hodiny hráli hry na PlayStationu, a pak jsme se možná hodinu, maximálně dvě reálně připravovali. Řekl bys to jinak?

R: Ne, přesně takhle to bylo.

M: A hodinu z toho jsme vybírali jméno. To trvalo fakt dlouho.

R: Celkově jsme se sešli tak třikrát před karanténou, a pak asi dvakrát přes Microsoft Teams. Teprve včera jsme si vyzkoušeli celou prezentaci nanečisto.

M: V podstatě jste tedy slyšela náš druhý pokus.

 

T: Byla to pro vás velká výzva, báli jste se vystupovat online?

R: Mě to spíš štvalo, než že bych se toho bál.

M: Přesně. Naše prezentace jsou totiž založeny na komunikaci s publikem, o což jsme při online prezentování přišli.

 

T: Z čeho jste měli největší obavy?

M: Z moderátora. *smích* Ne, z čeho jsme měli největší obavy?

R: Z toho, že nepřijdeš, ty idiote. A taky jsem se bál, že nevstanu – měl jsem nastavených asi tak dvacet budíků na to, abych vstal.

 

T: Co bylo podle vás nejlepší výhodou online prezentování?

R: Asi to, že jsme nemuseli celý den sedět v aule a nervovat se: “teď už to přijde, teď už to přijde!” Já jsem se rovnou probudil a ani jsem nestihl mít pořádně trému.

 

T: Máte nějaký tip pro lidi, co budou prezentovat po vás?

M: Hlavně si to co nejvíc užijte, nebojte se a nestresujte se! Radku, máš ještě nějaké motivační citáty?

R: Nemám, ale dobrá rada je si všechno projít přes Microsoft Teams – neseznámit se s aplikací by byla ohromná škoda, my si s ní taky hráli. Dejte do toho všechno!