Vaše dotazy, naše odpovědi

27.03.2020 | Ondřej Zadražil | Organizace

Změněný formát Prezentiády s sebou přináší nejen nové výzvy, ale i spoustu dotazů. Připravili jsme si pro vás seznam těch nejčastějších i s odpovědmi. Takže:

Před online kolem

Jaká jsou témata? Mění se?
Témata pro online kola zůstávají stejná jako pro původní krajská kola, to znamená Škola nebo život a Vocaď pocaď pro kategorie ZŠ. Středoškoláci se potkají s tématy Jak si (ne)podělat život a Drobné si nechte. Jestli tedy máte prezentaci už hotovou, nemusíte ji předělávat.

Máme už odevzdávat prezentaci? A jak?
Ano, odevzdávání prezentací jsme už spustili. V e-mailu, který jsme vám poslali naleznete odkaz, na který můžete vaši prezentaci nahrát.

Co když mi takový e-mail nepřišel?
V tom případě pravděpodobně selhala technika. Ozvěte se nám co nejdříve na e-mail bruna@scg.cz, ať tento problém vyřešíme.

Jak máme odevzdat prezentaci v Prezi?

Pokud nemůžete prezentaci stáhnout, využijte náš návod na nasdílení prezentace. My prezentaci stáhneme za vás a nasdílení můžete považovat za odevzdání.

Jak zjistíme, kdo postoupil z nominačního kola?
Nominační kola jsme pro tento rok zrušili. Věříme tomu, že každý by měl mít šanci si online prezentování vyzkoušet. To znamená, že do online kola postoupí všechny týmy, které odevzdají svoji prezentaci.

Bude se platit startovné pro online kola?
Online kola jsou zdarma. Přihlásit se tedy může opravdu každý. Startovné budou platit až ty týmy, které se zúčastní finále.

 

Vaše vystoupení

Kdy budeme prezentovat?
Váš tým bude prezentovat v ten den, kdy se mělo odehrát vaše krajské kolo. V emailu s odkazem pro nahrání prezentace naleznete i přesný čas vašeho vystoupení.

Můžeme využít naše MS Office účty nebo se musíme přihlásit na prezentiádní?

Na online kolo je potřeba využít účty, které vám přišly e-mailem. Není technicky možné zajistit spojení s vaším dalším účtem, a tak vás chceme poprosit o využití toho našeho.

Musíme se při prezentování sejít všichni u jednoho počítače?
Určitě ne. Každý člen týmu dostane vlastní licenci pro aplikaci Microsoft Teams. Můžete tedy každý prezentovat z pohodlí domova. V souvislosti s nařízenými bezpečnostními opatřeními dokonce doporučujeme tuto možnost využít. Nezapomeňte si ale opatřit spolehlivé internetové připojení.

Jak bude probíhat hovor s moderátorem?
Ve stanovený čas vám moderátor zavolá přes aplikaci Microsoft Teams. Buďte do aplikace přihlášeni už předtím, ať předejdeme technickým problémům. V moment začátku hovoru moderátor spustí nahrávání hovoru. Po jeho úvodním slovu se můžete pustit do práce. Nejprve představíte svůj tým a následně přijde čas na samotnou prezentaci prezentaci. Po ní bude následovat několik dotazů od moderátora k vašemu vystoupení. A to je všechno! Celková doba hovoru by neměla přesáhnout 15 minut.

Budeme při prezentování potřebovat web kamery?
Kamera není nutná. Součástí setkání s moderátorem je ale představení vašeho týmu na začátku hovoru. A tam se může hodit ji mít. To samé samozřejmě platí i pro závěrečné dotazy. Jen upozorňujeme, že i záznam z vaší kamery během vystoupení budeme nahrávat.

 

Po prezentaci

Kdy se dozvíme výsledky online kol?
Výsledky online kol zveřejníme nejpozději 13. dubna na našem webu a facebooku. Pokud tedy postoupíte do finále, budete mít ještě dost času připravit se na něj.

Dostaneme zpětnou vazbu k naší prezentaci?
Ano. I přes opatření, která jsme museli přijmout, vás nechceme připravit o zpětnou vazbu od odborníků na prezentování. Feedback pro vás sepíšou porotci, které jsme měli domluvené pro původní krajská kola. Je ale potřeba počítat s tím, že se to může trochu protáhnout. Zpětnou vazbu byste měli dostat na e-mailovou adresu vašeho kapitána do konce dubna.

 

Ostatní

Nevyznáme se v aplikaci Microsoft Teams. Jak se v ní můžeme zorientovat?
S tímhle vám moc rádi pomůžeme. Připravili jsme pro vás návod, který vám řekne o “teamsech” všechno, co budete potřebovat znát. Naleznete ho ve své emailové schránce.

 

I přesto, že se snažíme o všech novinkách neustále informovat, mohou se i tak objevovat nezodpovězené otázky. Pokud si něčím stále nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu placha@scg.cz.

Díky a těšíme se na vaše výkony!