Cesta k Prezentiádě: Záloha, záloha, a ještě jednou záloha

03.03.2020 | Adéla Kmoníčková | Tipy a triky

Máte téma, máte prezentaci, a hlavně máte chuť prezentovat a všem ukázat, co ve vás je? Pokud si myslíte, že to už je všechno, jste na omylu. Chybí vám záloha!

Říkáte si, že záloha je k ničemu? Pak děláte jednu z největších chyb svého života. Technika totiž není ani zdaleka stoprocentní. Co když nebude fungovat projektor? Co když nebude vaše flashka kompatibilní s počítačem? Co když flashku ztratíte, nebo si ji polijete kávou? Co když vypadne proud kvůli nenadálé epidemii virového onemocnění?

Nutno podotknout, že na Prezentiádě by se žádný takový průšvih neměl stát. Bohužel, nikdo a nic není neomylné, proto musíme ono “neměl” zdůraznit. Navíc, Prezentiáda nebude zdaleka jediná zkušenost s prezentováním ve vašem životě. A proto také všeobecně platí, že štěstí přeje připraveným. Tak buďte ti nejpřipravenější.

Pojistěte se

Nejzákladnějším krokem je neukládat všechny materiály pouze na jedno jediné místo. A tak prezentaci nenoste na jedné, ale rovnou na dvou flashkách. Můžete ale zajít ještě dál, a poslat si prezentaci přes mail, nebo rovnou využít nějaké internetové úložiště - ohromnou výhodou cloudu je, že své soubory můžete bez stresu načíst prakticky odkudkoliv.

Technické problémy

Jak si ale poradit s nespolupracující technikou? V tomto případě už může být situace o něco složitější, ale ani tak se nemusíte ocitnout ve slepé uličce. Pokud nebude fungovat projektor, a ani technikům se nepodaří jej zprovoznit, můžete mít prezentaci připravenou v tištěné podobě. A když selže počítač, není nic jednoduššího, než mít s sebou připravený vlastní noťas.

Zachovejte klid

V každém případě je však nejdůležitější, abyste svou prezentaci znali lépe, než své boty. Když nebudete vystresovaní z toho, abyste něco nezapomněli říct, bude pro vás mnohem jednodušší analyzovat veškeré krizové situace a ihned je vyřešit.