Tvorba prezentace a jak na to

02.03.2020 | Petra Tomášková | Interview

Mezi pudrováním nosu a upravováním rtěnky na dámských toaletách, ve školní jídelně při jezení rajské omáčky jako od maminky, při nudné chemii či během cvičení v posilovně, které po chvilce stejně vystřídá neodkladná konverzace. Tady všude se skloňuje slovo prezentace. Kde jinde totiž začít přemýšlet nad vzhledem toho, co je alfou a omegou Prezentiády? Takhle svou přípravu prezentace popsala Ambiciózní trojice z Rychnova nad Kněžnou:

„Začínáme tím, že vymýšlíme originální, zábavnou a nápaditou myšlenku naší prezentace, která nám umožní interakci s publikem a zaujme obecenstvo. Všichni pracujeme společně a máme rovnocennou váhu slova. Proto v našich prezentacích často najdete odlišné názory, které nám umožňují tvorbu konverzace a v závěru buď kompromis nebo nečekaný konec. Při přípravě prezentace ovšem exceluje náš kolega Vojta, který se stará o její estetické úpravy a hladké fungování. Barvu vybíráme na základě pocitu, jenž se snažíme divákům předat, a který je v souladu s myšlenkou prezentace. Nejraději máme ovšem modrou, protože si v ní každý najdeme svůj odstín. Na tvorbu používáme primárně Powerpoint, ale letos bychom rádi vystoupili z naší komfortní zóny a zkusili něco nového. Do prezentace přikládáme pouze prosté body, více se zabýváme konverzací. Celý proces tvorby prezentace nám zabere průměrně 10 až 12 hodin, což je malá cena za dobré reprezentativní dílo.“

Tým Ambiciózní trojice má nakročeno dobrým směrem. Inspiruj se a neztrácej čas. Pokud ses ještě nepřihlásil, máš čas do března. Pokud už v soutěži jsi, nastartuj počítač a začni tvořit!