Základka nestačila na "nefér život na záchodě" aneb No ty káčo slaví úspěch jako Brno

12.04.2019 | Martin Bruna | Soutěžní kola

Pátek 12. dubna je pro někoho poslední den ve škole, pro jiné ale velký den. Celkem 8 týmů ze středních a 4 týmy ze základních škol se sešly na krajském kole Prezentiády v Chebu. V obou kategoriích první místo obhajují týmy z Gymnázia a ze střední odborné školy Chodov.

Prostorem pro krajské kolo byla aula Gymnázia Cheb, která samotné soutěži dodala formální přesto přátelskou atmosféru. Soutěž začala prezentacemi základních škol postupně se prostřídaly týmy KOVR, Terciáni #InsertName a Team B. O prvním místě nebylo po prezentacích pochyb a tým #InsertName z Gymnázia a střední odborné školy Chodov si odnesl s přehledem první místo. Zajímavějíší byl však boj o místo druhé, které si nakonec odnesl tým Team B a třetí místo si obsadil tým Terciáni z domovské školy.

 

Soutěž středních škol začala krátce poté. V první půlce se nám představily trochu slabší týmy, pro které bylo prezentování nové. Avšak všichni nováčci hodnotili soutěž jako velice dobrou zkušenost do života. Druho půlku započal #TEAM, tento tým ve stejném složení soutěžil i minulý rok pod názvem No ty káčo dosáhl až na užasné druhé místo na velkolepém Grandfinále v Brně. Tým předvedl úžasnou práci a ukázal nám jak "I kvůli záchodu, život nemusí být fér". S lehkostí se slečny poznesly nad vážné téma a kromě záchodových problémů nám také poodkryly jaký nefér život se skrývá za instagramovými fotkami.

 

Následovalo něco co nikdo nečekal. Tým dvou slečen ze základní školy si zvolil téma “Ta dnešní mládež” pro střední školy, a tak musel soutěžit v kategorii středních škol. Samy si od toho moc neslibovaly, ale prezentace byla skvostná a byla radost se na ni dívat. V očích poroty překonaly kdejaké středoškoláky.

 

Druhou půku zakončily dva týmy ze SŠ logistická Dalovice, které se nakonec praly o třetí a čtvrté místo. Tým “Login” si nakonec odnesl to na bedně vítězů.

 

A kdo to vyhrál? Bohužel se týmu ze základní školy nepovedlo porazit úplně všechny, a tak skončil na krásném druhém místě. A vítězství obhájil tým No ty káčo tedy letošní #TEAM.

 

Základní školy:

1. místo: #InsertName (Gymnázium a střední odborná škola Chodov) ve složení: Matěj Brož, Ema Bělohlávková

2. místo: Team B (Základní škola Karlovy Vary) ve složení: Ivana Krseková, Kateřina Vopatová, Veronika Roučová

3. místo: Terciáni (Gymnázium Cheb) ve složení: Martin Skalický, Michal Král

 

Střední školy:

1. místo: #TEAM (Gymnázium a střední odborná škola Chodov) ve složení: Jitka Gregorová, Anežka Štulíková, Barbora Fenclová

2. místo: Mor(f)esy (Gymnázium Cheb) ve složení: Jana Doležalová, Ema Bosmanová

3. místo: Login (Střední škola logistická Dalovice) ve složení: Dominik Beránek, Kristýna Urbančíková, Lenka Janouškovcová

1. místo #TEAM (Gymnázium a střední odborná škola Chodov, Chodov) ve složení: Jitka Gregorová, Anežka Štulíková, Barbora Fenclová
2. místo Mor(f)esy (Gymnázium Cheb, Cheb) ve složení: Jana Doležalová, Ema Bosmanová
3. místo Login (Střední škola logistická Dalovice, Dalovice) ve složení: Dominik Beránek, Kristýna Urbančíková, Lenka Janouškovcová