(IN)VICTUS z Holic v Pardubicích neporažen

11.04.2019 | Daniel Pastera | Soutěžní kola

Dne 11. dubna se v dopoledních hodinách na pardubickém Gymnáziu Mozartova utkalo 9 týmů ze středních škol v krajském kole soutěže Prezentiáda. Všichni přišli se svými propracovanými prezentacemi s jediným cílem - obsadit první místo a postoupit do celorepublikového finále.

Krajské kolo pro Pardubický kraj začalo v poklidné atmosféře v aule místního Gymnázia Mozartova. Po prezenci, při níž všichni přítomní obdrželi džusy i místní perníčky, soutěž začala.

Soutěžící si vybírali z obou témat, téma Život není fér možná lehce převažovalo. Úroveň všech týmů byla každopádně opravdu vyrovnaná. Publikum a porota si vyslechla spoustu poutavých prezentací, různých a zajímavých názorů na dnešní svět a společnost. Častokrát se řešila otázka typická pro mnoho Čechů - nespokojenost všeho a se vším.

Kromě toho jsme vyslechli zajímavý případ přímo ze soukromí jedné soutěžící, která se podělila s ostatními o příběh o své nemoci a jakým způsobem se s ní vyrovnala. Dále například tým Škubabu prezentoval s nadsázkou o výhodách a nevýhodách lidí, co musí nosit brýle. Řada týmů také vynikala z grafické stránky zpracování prezentace nad ostatními, příkladem budiž tým PEPEgas.

Na nejvyšší mety však dosáhl tým KUBAHONSMOZART z pořadatelské školy. Ten překvapil svým projevem, vhodnou gestikulací a správným zařazením mnoha prezentačních prvků do jejich vystoupení. Na místě nejvyšším, tedy prvním a jediném postupovém se poprvé v historii umístil tým z Gymnázia Holice, tým (IN)VICTUS, v překladu Nepřemožitelní. Přízeň poroty si získali kromě perfektního projevu také skvělou interakcí s publikem a připravenými materiály. Proto jim právem náleželo první místo v dnešním poměřování prezentačních dovedností na krajském kole v Pardubicích.

1. místo - (IN)VICTUS (Gymnázium Dr. Emila Holuba Holice) ve složení: Filip Cimburek, Adéla Moravcová

2. místo - KUBAHONSMOZART (Gymnázium, Pardubice, Mozartova) ve složení: Petr Kubant, Anna Honsová

3. místo - Jin Jang (Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči) ve složení: Martina Marková, (Šárka Benešová)

1. místo (IN)VICTUS (Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice) ve složení: Filip Cimburek, Adéla Moravcová
2. místo KUBAHONSMOZART (Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449, Pardubice) ve složení: Petr Kubant, Anna Honsová
3. místo Jin Jang (Gymnázium Suverénního řádu maltéz.rytířů, Skuteč) ve složení: Martina Marková, Šárka Benešová