Ve Zlíně slavila největší úspěch desková hra od Dámiček

08.04.2019 | Miroslav Hanus | Soutěžní kola

Nejlepších třináct středoškolských týmů ze Zlínského kraje si přijelo poměřit své prezentační síly na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Všechny týmy se snažily předvést to nejlepší, aby mohly postoupit na česko-slovenské finále soutěže Prezentiáda, kam se ale přímo mohl kvalifikovat pouze jeden tým.

Třináct středoškolských týmů se snažilo přesvědčit tématy Ta dnešní mládež, že mladá generace má světu co říct a ne všichni svůj život tráví zavření v sociální bublině. Někteří však museli uznat, že Život není fér, protože o lepší umístění přišli nenaplněním časového limitu. Zástupci osmi škol však předvedli velmi kvalitní prezentace na tyto dvě zmíněná témata, a tak je nutné říct, že porota neměla vůbec jednoduché rozhodování.  

Soutěž odstartoval tým A VOKÁDO ze Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě. Předmětem jejich prezentace byla dnešní mládež. Soutěžící ukázali, že dnešní mládež není vůbec zkažená, naopak může mít i ctnostné vzory. Velmi energicky a nekonvenčně se prezentoval tým LTP z gymnázia v Otrokovicích. Svou prezentací o férovosti života i jejím grafickým zpracováním zaujali všechny přítomné. Puštíci ze Střední průmyslové školy strojnické ve Vsetíně se pak zamysleli nad tím, že nejen lidé nemají fér život, ale také zvířata, konkrétně psi. Zvlášť v České republice, kde je nejvyšší počet množíren psů v Evropě.

Výrazně odlišnou prezentaci předvedly Dámičky z gymnázia v Uherském Hradišti. Zkušené harcovnice nezaváhaly ani při své premiéře v nejstarší věkové kategorii a prezentovaly se velmi originálním a neotřelým nápadem na téma Život není fér. Dívky toto relativně negativní téma dokázaly pozitivně přeladit a vymyslely deskovou hru Život není fér, jejíž prototyp dokonce přinesly ukázat. Jejich marketingový nápad kromě skvělého vystupování obsahoval i reklamu, která by mohla jejich produkt provázet. Velmi originálně svou prezentaci zpracoval i tým z gymnázia v Kroměříži s názvem Gymkrom. Při své filosoficko-dějepisné exkurzi naprosto odrovnali všechny přítomné množstvím zajímavých myšlenek, ale také dokonalým rétorickým výstupem. Jedinou poskvrnou tohoto jinak dokonalého vystoupení bylo nedodržení časového limitu, což je nakonec stálo lepší umístění, stejně jako dalších osm týmů, které si toto kritérium nepohlídaly.

Postoupit chtěly samozřejmě i domácí týmy. Například tým Mirošov zaujal svým uchopení tématu Ta dnešní mládež a především grafickým provedením prezentace. Rádi živí si na svou prezentaci vybrali druhé téma, které představili na třech příbězích. Filipa, kterému nejde matematika, holčičce Trishe z Indie, která pokud se brzy neprovdá, tak ji čeká život plný dřiny a na příběhu Cristine, které před odletem do zahraničí přišli lékaři na rakovinu.

Soutěž byla poměrně vyrovnaná a opravdu nebylo poražených. Vítěz mohl být ale jen jeden, a to ten, který udělal nejméně chyb. Z vítězství a postupu na mezinárodní finále do Brna se radovaly dívky z Gymnázia Uherské Hradiště, z týmu s názvem Dámičky. Gratulujeme.

Výsledky:

1. místo: Dámičky (Gymnázium Uherské Hradiště) ve složení: Kateřina Škrabalová, Vilma Čagánková

2. místo: LTP (Gymnázium Otrokovice) ve složení: Pavel Řezáč, Theo Medek, Lubomír Kaláč

3. místo: Rádi živí (Gymnázium Zlín- Lesní čtvrť) ve složení: Vojtěch Slíva, Michaela Andrýsková, Marie Kučerová

 

Fotogalerie na Facebooku

1. místo Dámičky (Gymnázium, Uherské Hradiště) ve složení: Kateřina Škrabalová, Vilma Čagánková
2. místo LTP (Gymnázium, Otrokovice) ve složení: Pavel Řezáč, Theo Medek, Lubomír Kaláč
3. místo Rádi živí (Gymnázium, Zlín) ve složení: Vojtěch Slíva, Michaela Andrýsková, Marie Kučerová