Finské štěstí si podmanilo Zlín

05.04.2019 | Miroslav Hanus | Soutěžní kola

Nejlepších třináct týmů ze Zlínského kraje přijelo poměřit své síly na gymnázium Lesní čtvrť ve Zlíně. Kvalita a profesionalita týmů byla na tak vysoké úrovni, že si mnozí diváci mohli myslet, že sledují výkony středoškoláků. Přesto páteční dopoledne patřilo žákům ze základní škol.

Třináct týmů na jedno postupové místo na česko-slovenské grandfinále soutěže Prezentiáda. Pro někoho velmi frustrující, pro účastníky krajského kola základních škol v  soutěži prezentačních dovedností naopak velmi motivační. Zástupci šesti škol byli připraveni vydat ze sebe to nejlepší.

Soutěž odstartoval tým Dream team z Bystřice pod Hostýnem, který se zamyslel prostřednictvím ankety, citátů a vlastních myšlenek nad tím, kolik stojí štěstí. Slečny z týmu Dalauz na třetí ze základní školy Vsetín, Rokytnice představily divákům historický exkurz a na fotografiích, které samy vytvořily demonstrovaly historický pohled lidí na štěstí. „Za druhé světové války mnohým štěstí udělala jen pouhá kostka cukru,“ vysvětlily dívky, které poukázaly na kontrast mezi dnešní dobou a minulostí. Jejich kolegové ze stejné školy s názvem Divníci ve své prezentaci představili své nejlepší nápady, které se jim přihodily ve školce, na prvním stupni či v nedávné minulosti.

Filozofové ze základní školy T.G.Masaryka v Otrokovicích předvedli velmi emotivní vystoupení, které v mnohém bořilo nastavené standardy svým provedením. Soutěžící téměř nevyužili svou vlastní prezentaci.
Na štěstí se ve své prezentaci zaměřily i dívky z téže školy s názvem La felicidad, které k výborně graficky zpracované prezentaci přidaly i zajímavosti, například jaké jsou biologické projevy štěstí a co na ně působí.  Stejné téma si vybrali i studenti z Bystřice pod Hostýnem, jejichž název v češtině znamená šťastní lidé. Onnellisia Ihmisiä zaujala porotce svým excelentním projevem.

Téma Můj nejlepší nápad pojali velmi osobitě Outfitky a Megatroni z 2. základní školy v Napajedlech. Oba týmy se prezentovaly byznysovým plánem na svůj nejlepší nápad. V případě dívek se jednalo o aplikaci, která lidem pomáhá rozhodnout se, jak se obléci, v případě chlapců šlo o robota, který dokáže vyvenčit psa, napsat za vás domácí úkoly, uvařit a nakonec si s vámi i promluvit. Blue Heroes ze Vsetína přinesli mezi diváky svým modře zbarveným oblečením a energickým výstupem šťastnou tečku za dnem plným prezentací. Dokonce udělali radost i porotcům, kteří od nich získali los. 

Rozhodnout nebylo pro porotu vůbec jednoduché, jelikož se ve Zlíně sešlo třináct velmi kvalitních týmů. O vítězi a postupujících tak nakonec rozhodovalo i to, jak se soutěžící dokázali popasovat s časovým limitem. Vítězem celého dne se nakonec stal chlapecký tým s finským názvem Onnellisia Ihmisiä.

 

Výsledky

 

Výsledky

1. Onnellisia Ihmisiä (Základní škola Bratrství Čechů a Slováků, Bystřice pod Hostýnem), ve složení: Dan Janečka a Tomáš Omelka

2. La felicidad (Základní škola T.G. Masaryka Otrokovice), ve složení: Kateřina Nekorancová a Eliška Stuchlíková

3. Lenošky (2. základní škola Napajedla), ve složení: Veronika Bačová, Anna Koželuhová a Natálie Martykánová

 

1. místo Onnellisia Ihmisiä (Základní škola Bratrství Čechů a Slováků, Bystřice pod Hostýnem) ve složení: Dan Janečka, Tomáš Omelka
2. místo La felicidad (Základní škola T.G. Masaryka, Otrokovice) ve složení: Kateřina Nekorancová, Eliška Stuchlíková
3. místo Lenošky (2. základní škola, Napajedla) ve složení: Veronika Bačová, Anna Koželuhová, Natálie Martykánová