Sovičky se vyhoukaly až do finále

05.04.2019 | Tereza Buršová | Soutěžní kola

První prezentiádní týden zakončily v Olomouci čtyři týmy se svými prezentacemi na téma "Ta dnešní mládež". 

Celé klání započalo úvodní prezentací, kde byly představeni partneři Prezentiády a také systém hodnocení a penalizací. Prvním týmem, který nám ukázal svůj pohled na problematiku mládeže, byl tým Oblast 21 z Přerova. Kluci nás seznámili s nešvary dnešní mládeže, jakými jsou například alkohol či brzké zkoušení drog. V závěsu za nimi vystoupil tým Sovičky. Ty nám ukázaly nám rozdíly mezi námi, mládeží 21. století a našimi rodiči či prarodiči, neboli mládeží století dvacátého. Následoval opět dívčí tým, tentokrát jménem M&M, jehož členky se zaměřily na porovnání několika různých generací, od té poválečné až po dnešní Generaci Z. Díky nim jsme si uvědomili, že každá generace mladých je pro ty předešlé špatná. Jako poslední přišel na řadu tým Generace Z. Kluci se skvěle poprali s technickými problémy a zvládli nám sdělit vše o dnešní mládeži i bez projektoru. 

Následovalo náročné vyhodnocení. Celá porota se však na výsledcích jednohlasně shodla. Před samotným vyhlášením obdržela porota děkovný certifikát. Při ohlašování výsledků se dalo napětí mezi soutěžícími týmy krájet. První místo zaujaly sebejisté a milé slečny z týmu Sovičky. Dostane tým M&M druhou šanci a postoupí do finále díky divoké kartě? Na to si ještě musíme počkat.

Závěrem bychom rádi poděkovali Moravské vysoké škole Olomouc za poskytnutí prostor a za podporu soutěže.

1. místo: Sovičky (Gymnázium, Uničov, Gymnazijní 257) ve složení: Kateřina Havlíčková a Kristýna Hrozová

2. místo: M&M (Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Šumperk, Hlavní třída 31) ve složení: Markéta Chovancová a Markéta Dvořáková

3. místo: Oblast 21 (Střední průmyslová škola, Přerov, Havlíčkova 2) ve složení: David Vávra a Vojtěch Beneš

1. místo Sovičky (Gymnázium, Uničov) ve složení: Kateřina Havlíčková, Kristýna Hrozová
2. místo M&M (Obch.akademie a Jazyk.škola s právem SJZ, Šumperk) ve složení: Markéta Chovancová, Markéta Dvořáková
3. místo Oblast 21 (Střední průmyslová škola, Přerov) ve složení: David Vávra, Vojtěch Beneš