ZŠ Litomyšl opět ovládla Pardubice

05.04.2019 | Jan Malíř | Soutěžní kola

Pátek 5. 4. 2019 se nesl v duchu krajského kola Prezentiády v kategorii základních školna půdě Gymnázia, Pardubice, Mozartova . Kola se účastnilo 14 týmů napříč celým krajem, vyhrát však mohl jen jeden. První místo ovládl tým Trojka z 2 ze suverénní a neporazitelné základní školy v Litomyšli.

Oproti některým krajům, kde zájem týmů upadá, v Pardubickém kraji raketově roste . Na krajské kolo dorazilo rekordních 14 týmů, které se po absolvování úvodní prezence usadily a napjatě vyčkávaly na začátek, který se poněkud opozdil. Jakmile se však odstartovalo, ubíhalo krajské kolo svižnou rychlostí.

 

Jako první tým, který se mohl radovat, že má vystoupení za sebou, bylo uskupení žáků z týmu JÁAAMI. Ten se svou prezentací o štěstí nasadil úroveň velmi vysoko a dominoval mezi soutěžícími až do příchodu dua holek BB, které rozzářily úsměv každému z přítomných. Následovaly další silné týmy (J)elit národa, Trojka z 2 a Štěstíčka. Strategií (J)elit národa bylo co nejvíce pobavit porotu svými matematickými výpočty štěstí. Trojka z 2 naopak porovnávala selským rozumem lidi bohaté a chudé. Tým Štěstíčka pak prosazoval myšlenku, že peníze ke štěstí nestačí, ale i tak mohou zpříjemnit život:

„Pět kilo uheráků a džíny Calvin klein…Možná to není štěstí, ale je to fajn,“ nadšeně prohlásili.

 

Po přestávce přišly na řadu i byznys nápady, jako například otevření podniku na cibetkovou kávu v podání Filavelu nebo zřízení ekorezidence od týmu Filudan. A závěr výstupů soutěžících uzavřel tým Qriplové.

 

Následně došlo na vyhodnocení, které proběhlo za zavřenými dveřmi a otevřenou diskusí mezi porotci. Hodnotilo se mnoho kritérií a porotci více než pečlivě prošli všechny týmy, což jim zabralo 50 minut. Proto mohli s čistým svědomím prohlásit následující pořadí za konečné.

 

A co si myslí, že bylo klíčové pro výhru vítězný tým Trojka z 2?

„Naše paní ředitelka má dlouholetou praxi s Prezentiádou, takže věděla, jak nás připravit. Věnovali jsme tomu mnoho času už od odkrytí témat pro naši kategorii. To si myslím, že bylo klíčové. To, že štěstí přeje připraveným.“ Shodli se všichni členové týmu.

 

 

1. místo: Trojka z 2 (ZŠ Litomyšl, U Školek 1117) ve složení: Julie Müllerová, Štěpán Ludvíček, Matěj Sádovský

2. místo: Štěstíčka (ZŠ Nasavrky) ve složení: Josef Švadlenka, Matouš Pavlík

3. místo: BB (Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči) ve složení: Sára Bohatá, Karolína Beránková

1. místo Trojka z 2 (Základní škola, Litomyšl) ve složení: Julie Müllerová, Štěpán Ludvíček, Matěj Sádovský
2. místo ŠTĚSTÍČKA (Základní škola, Nasavrky, okres Chrudim, Nasavrky) ve složení: Josef Švadlenka, Matouš Pavlík
3. místo BB (Gymnázium Suverénního řádu maltéz.rytířů, Skuteč) ve složení: Sára Bohatá, Karolína Beránková