Po Olomouci pobíhali Animals

04.04.2019 | Tereza Buršová | Soutěžní kola

Moravskou Vysokou Školu Olomouc ovládli soutěžící Prezentiády z kategorie základních škol. Jubilejní 10. ročník byl nabit pozitivní atmosférou.

Čtvrteční slunečné dopoledne patřilo mladým soutěžícím z Olomouckého kraje.

Jako první se nám představilo duo Karamelky z Loštic, které i přes pozdní příchod, způsobený dopravou, předvedlo úctyhodný výkon prezentací o svém tíživém příběhu.
Následovala velice pozitivní prezentace o záchraně nosorožců tuponosých, žáků ZŠ Olomouc, Stupkova z týmu Animals. Jejich zápal pro věc zaujal porotce natolik, že si kromě uznání vybojovali i postup do finále.

V závěsu za nimi prezentovali slečny z týmu Čtyřlístci. Vysvětlily nám, jak si máme vážit štěstí, které v životě máme. "Jeho cena je nevyčíslitelná." prohlásily.

Inovativní nápady měly Eliška a Alexandra z Green wool. Rozhodly se vytvořit robota přepravujícího zdravotnické potřeby, a druhého, který by po elektrickém impulzu vytahoval z paměti šťastné vzpomínky.
Toto krajské kolo uzavřela Štěstíčka se svou faktickou prezentací o tom, co je to vlastně štěstí. Doplnila ji také o příklady určující cenu některých štěstí vyvolávajících aspektů. 

I přes to, že všechna vystoupení byla nadmíru povedená, byla porota ohledně nejlepšího týmu zajedno. Nejpřesvědčivější byl podle nich výkon soutěžních benjamínků z týmu Animals. Zbytek se odvíjel od počtu získaných bodů. 

1. místo: Animals (ZŠ Olomouc, Stupkova 16, p.o.) ve složení: Samuel Knushi, Pavla Škvorová, Nela Laufová

2. místo: Čtyřlístci (ZŠ Mohlenice, Vodní 27) ve složení: Anna Miketová, Terezie Friedlová, Leona Dorňáková

3. místo: Green wool (Masarykova ZŠ a MŠ Nezamyslice) ve složení: Eliška Podoláková, Alexandra Meldušková

1. místo Animals (Základní škola, Olomouc) ve složení: Samuel Knushi, Pavla Škvorová, Nela Laufová
2. místo Čtyřlístci (Základní škola, Mohelnice) ve složení: Anna Miketová, Terezie Friedlová, Leona Dorňáková
3. místo Green wool (Masarykova základní škola a MŠ, Nezamyslice) ve složení: Eliška Podoláková, Alexandra Meldušková