Ze všech zkratek bylo v Plzni nejlepší BeViŠp

10.04.2018 | Petra Plachá | Soutěžní kola

Plzeň byla 11. 4. už podruhé v letošním ročníku svědkem krajského kola Prezentiády, tentokrát v kategorii základních škol. O jediné postupové místo do brněnského Grandfinále bojovalo 9 týmů ze 4 různých škol v Plzeňském kraji. Své prezentační schopnosti týmy předvedly opět na Gymnáziu Plzeň. Vybrat si soutěžící mohli z témat Práce snů a Technologie nás sbližují.

Zkratky, všude samé zkratky. Hned od cca 8 hodin se aula Gymnázia, Mikulášské nám. 23, Plzeň, začala plnit nedočkavými soutěžícími z kategorie . Až na dvě výjimky byste nenašli tým, který by neměl v názvu zkratku. Přišli VaMaRi, K&K, GDBC, BeViŠp, MR, E & B či MaVi. Pouze tým Tomanová je nejlepší se rozhodl vzdát hold své oblíbené učitelce INF a tým Planet tvrdil, že je nejlepší na planetě.

Následovala úvodní prezentace a představení porotců. Týmy měly být hodnoceny Ing. Bc. Dagmar Škubalovou, Mgr. Reginou Hrabětovou, Mgr. Martinou Jedličkovou a za SCG tým Martinem Brunou a Petrou Plachou. Po představení partnerů, zopakování pravidel atd. přišla na řadu první prezentace.

Obecně bylo u žáků ZŠ oblíbenější téma Práce snů. Jako č. 1 se představil tým GDBC, který nám z různých pohledů ukázal, jak na práci snů nahlíží a zajímavým přednesem zaujal porotu i publikum. Tým K&K stejně jako jejich soupeři Planet předvedl zákl. pravidla, jak bychom si měli takovou práci vybrat, nebo jakou práci chtějí. Vtipně pojatou prezentací zaujali BeViŠp, kteří s naprosto rozdílnými povahami a sny předvedli divákům životní situace od letní brigády v pubertě až po pracovní pohovor.

Slečny z týmu E & B si naopak vybraly téma Technologie nás sbližují a provedly nás trendy dnešní doby, kupř. FB nebo insta. Tým Tomanová je nejlepší naopak předvedl Souboj titánů mezi Googlem, Applem a Microsoftem.

Pokračovaly týmy opět s tématem Práce snů a soutěžící nepřestali porotu udivovat svými nápady a pojetím. Svůj pohled na věc nám představil tým Mavi, ale také tým MR, který navzdory začátku obsahujícímu častou chybu „Takže dobrý den…“ zaujal porotu svým výčtem neobvyklých prací, např. testovač postelí nebo "mazlič" koček apod. Soutěžní prezentace uzavřel tým VaMaRi s vysvětlením, proč je jejich vysněnou prací být grafikem.

Všechny prezentace byly předvedeny, a tak byl čas na vyhodnocení. Po krátké pauze už všichni čekali na svých místech na vyhlášení. Na prvním místě skončil jen o několik bodů tým BeViŠp a hned za ním kluci z GDBC, kteří budou čekat, jestli dostanou druhou šanci jako tzv. Divoká karta. Poslední místo na stupni vítězů patří týmu MR.

1. místo: BeViŠp (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Josef Beneda, Jan Vild, Jan Špeta

2. místo: GDBC (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Jan Bytel, Jan Šťastný, Jakub Mazán

3. místo: MR (ZŠ Starý Plzenec) ve složení: Rebeka Žižkovská, Jiří Loukota

1. místo BeViŠp (Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy) ve složení: Josef Beneda, Jan Vild, Jan Špeta
2. místo GDBC (Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy) ve složení: Jan Bytel, Jan Šťastný, Jakub Mazán
3. místo MR (Základní škola Starý Plzenec, Starý Plzenec) ve složení: Rebeka Žižkovská, Jiří Loukota