Prima Kobra zaútočila a vybojovala si postup do Brna

10.04.2018 | Veronika Slavíčková | Soutěžní kola

Jedenáct týmů ze základních škol ve středu 11. 4.2018 předvedlo na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní Masná své prezentační dovednosti. Odehrál se tam totiž krajský turnaj základních škol soutěže Prezentiáda. 

Již v brzkých ranních hodinách se začaly scházet týmy, které postoupily z nominačního do krajského kola soutěže. Všichni soutěžící byli nadšení a nemohli se dočkat, až předstoupí před odbornou porotu a předvedou svůj projekt, na kterém tak dlouho a pilně pracovali. 

Poté, co dorazili jednotliví porotci a samotní soutěžící, turnaj začal. Nejdříve organizátorka řekla pár slov na úvod, poté následovala úvodní prezentace, ve které objasnila vše podstatné kolem turnaje a následně vylosovala první tým. "Jako první budou prezentovat Závisláci," řekla pořadatelka a v sále to zašumělo.

Během prvního prezentačního bloku viděli přítomní pět prezentací. Každá práce byla něčím jedinečná, každý tým se snažil podat co nejlepší výkon, aby obstál v silné konkurenci.  U soutěžících dominovalo téma "Práce snů", jen pár týmů si vybralo téma "Technologie nás sbližují".

Porotci si říkali, že je již už nemůže nic překvapit, ale v druhém prezentačním bloku se přesto jedno velké překvapení objevilo. Tímto zázračným překvapením byl výkon týmu Prima Kobra, který všechny v sále oslnil prezentací na téma "Práce snů". 

Štěstí se nakonec usmálo na tým Prima Kobra. Radují se tak z vítězství a možností předvést se před porotou na Česko - Slovenském Grandfinále, které se bude konat 26.dubna na půdě Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. 

 

Konečné výsledky:

  1. místo: Prima Kobra (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Kryštof Bednář, Ema Pajerová
  2. místo: Srdcová trojka (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Nikola Kouřilová, Sára Šnajdrová, Alena Votavová
  3. místo: VREST (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav) ve složení: Tereza Stará, Viktorie Rešlová, Tereza Vrbová

 

 

 

1. místo Prima Kobra (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Kryštof Bednář, Ema Pajerová
2. místo Srdcová trojka (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Nikola Kouřilová, Sára Šnajdrová, Alena Votavová
3. místo VREST (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav) ve složení: Tereza Stará, Viktorie Rešlová, Tereza Vrbová