Příběh princezny zaujal a vyhrál výlet do Brna

09.04.2018 | Martin Bruna | Soutěžní kola

Středoškoláci i studenti základních škol z Karlovarského kraje se sešli v Chebu, aby si vyzkoušeli prezentovat před větším publikem, a zároveň se přijeli poprat o titul Karlovarského mistra v prezentování. Tituly v obou kategoriích si odnesli studenti z Gymnázia a střední odborné školy Chodov.

Turnaj se konal 10.4. poprvé na Gymnáziu v Chebu. Na turnaj dorazilo 8 týmů ze středních škol a 2 týmy ze škol základních. Začalo se základními školami, tým Elitní poštovní nám v krátké prezentaci ukázal svého legorobota. Naopak Týpci nás zasvětili do tématu Technologie nás sbližují a poukázali na to, že náš čas na sociálních sítí nemusí znamenat nutně sblížení. Týpci zvládli svoji prezentaci na jedničku. Určitě by se předčili i mnohé středoškoláky, a tak získali první místo a zajistili si cestu do Brna. Ale nebylo to zadarmo! Jeden ze členů týmu nám svěřil, že příprava jim zabrala celý měsíc.

Kategorie středních škol už byla nabitější, o výhru soutěžilo 8 týmů ze 4 různých škol. První tým vylosovala porota a los padl na Las Chicas. Dívky nám představily problém komunikace v rodině. Tým Los Nevimos představil publiku počítač a internet jako drogu.

Následovala nejhezčí prezentace dne, děvčata z týmu No ty káčo nám pověděly pohádku o princezně, která od rodičů neslyšela o špatných věcech ve světě. Holky byli velice příjemné a měly téměř bezchybnou prezentaci. Snad to nejlepší předvedou i v Brně, určitě se máte na co těšit!

Tým Kuřecí melouni ukázal svou představu o počítačových hrách a závislostí na nich. Ajťáci Auťáci nás pobavili svými dvojsmyslnými řečmi. 

Další prezentaci měl tým Opticus, který opět narazil na téma závislosti na technologiích. Další závislost se nám prezentovala v podobě hudby, a za to můžeme poděkovat týmu Hatens, který nám vryl do paměti důležitou větu: „Slyšíme dříve, než vidíme“. Dozvěděli jsme se například, že popová hudba je tak oblíbená, protože má stejné tempo jako srdce.

Celé klání zakončil tým Rotačáci, kteří nám řekli o příběh o tom, jak se akustický provázek vyvinul až v Rotačák, kterého pak hledala zamilovaná Rotačice.

Prezentace byly výborné a byl zážitek je poslouchat a pozorovat. Vítěz ale může být jen jeden. Ovšem chebský turnaj byl tak výjimečný, že ocenil vítěze dva. Týpci vyhráli v kategorii základních škol a tým No ty káčo vyhrál v kategorii středních škol. Určitě se všichni máte na co těšit. Pokud chcete slyšet další pohádku, určitě doražte na finále!

 

1. Týpci (Gymnázium a střední odborná škola Chodov) ve složení: Radek Hegenbart, Jaromír Péc, Matěj Brož

2. Elita poštovní (ZŠ Karlovy Vary) ve složení: Michaela Kroniková, Bonifác Theodor Holubec, Ondřej Bílý

 

1. No ty káčo! (Gymnázium a střední odborná škola Chodov) ve složení: Anežka Štulíková, Barbora Fenclová, Jitka Gregorová

2. Las Chicas (Svobodná chebská škola, ZŠ a gymnázium s.r.o.) ve složení: Natálie Šnajdrová, Eva Plášilová, Veronika Velebová

3. Rotačáci (Integrovaná SŠ technická a ekonomická Sokolov) ve složení: Josef Šimek, Miroslav Fáč, Dominik Bouda

1. místo No ty káčo! (Gymnázium a střední odborná škola Chodov, Chodov) ve složení: Anežka Štulíková, Barbora Fenclová, Jitka Gregorová
2. místo las chicas (Svob.cheb.škola, ZŠ a gymnázium s.r.o., Cheb) ve složení: Natálie Šnajdrová, Eva Plášilová, Veronika Velebová
3. místo Rotačáci (ISŠ technická a ekonomická Sokolov, Sokolov) ve složení: Josef Šimek, Miroslav Fáč, Dominik Bouda