Základní škola proti gymnáziím. Kdo obstojí?

09.04.2018 | Jan Malíř | Soutěžní kola

Na pardubickém Gymnáziu se sešlo hned 9 týmů z celého kraje. Mezi převládajícími gymnázii se jediná základní škola rozhodně neztratila, naopak si svým vystoupením dokázala získat celé publikum včetně poroty. 

I přes svůj nízký věk si bravurně poradil s obtížnou pozicí začínajícího týmu gymnaziální tým Dvě a jeden primán ze Skutče. Vzápětí následovaly další týmy s dobře připravenými prezentacemi na jedno z témat: Práce snů nebo Technologie nás sbližují. Pro porotu bylo proto velmi obtížné vybrat nejlepšího.

Dokonce o vítězi nakonec rozhodlo odečtení bodů za nedodržení časového limitu, protože dva první týmy podaly velmi vyrovnané výkony. Nakonec se do Brna na Grandfinále může těšit tým MAmča ze Základní školy Litomyšl. Vítězové si cení především dobré průpravy od učitelů, kteří jim vštěpují správné zásady prezentace a důkladnou přípravu. "Lidé s vrozeným prezentačním umem mají velké štěstí, ale rozhodně velkou roli hraje také píle," shrnují na závěr vítězové krajského kola základních škol v Pardubickém kraji.

 

1. místo: MAmča (ZŠ Litomyšl, U Školek) ve složení: Amélie Nešporová, Marek Štegner

2. místo: Podkrušnohorci (Podkrušnohorské gymnázium, Most) ve složení: Martin Klein, Pavel Elexa

3. místo: GYHOLI MLADŠÍ (Gymnázium Holice) ve složení: Martin Marek, David Komárek 

1. místo MAmča (Základní škola, Litomyšl) ve složení: Amálie Nešporová, Marek Štegner
2. místo AMIGOS MODERNOS (Gymnázium, Žamberk) ve složení: Zdeněk Železo, František Hebr, Justýna Všetičková
3. místo GYHOLI MLADŠÍ (Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice) ve složení: Martin Marek, David Komárek