Wizards svými kouzly očarovali Brno

08.04.2018 | Miroslav Hanus | Soutěžní kola

Druhý týden krajských turnajů započal v pondělí 9. dubna v Brně. O postup do tohoto kola se utkalo sedmnáct týmů ze základních škol, před porotu mohlo dnes předstoupit a představit své prezentace pouze třináct.

Porotci Roman Podlena (zástupce Gymnázia Matyáše Lercha), Otta Eibl (zástupce Masarykovy univerzity, vysokoškolský pedagog a politolog) a Miroslav Hanus (zástupce pořadatele Student Cyber Games) byli zvědavý, co si pro ně připraví nejlepší prezentátoři ze základních škol z Jihomoravského kraje. Konkurence byla velká, ale vyhrát a postoupit na mezinárodní Grandfinále mohl jen jeden tým.

Všichni soutěžící byli nervózní a čekali, kdo půjde prezentovat jako první. První se ale slova ujal pořadatel a začal představovat partnery soutěže a její pravidla. Některým se z toho už šla hlava kolem. Když ale s druhým slidem své prezentace sáhl organizátor do kouzelného pytlíčku a řekl: „První tým, který vystoupí po mé prezentaci bude GIFT ze základní školy v Drnholci,“ členové tohoto týmu se málem zbláznili radostí, že už to budou mít za sebou, zatímco ostatní soutěžící málem dostali infarkt z nervů, zda nebudou další vylosovaní právě oni. Tým GIFT nezapomněl, že za pár dní se budou konat přijímací zkoušky na střední školy a vybral si pro svou prezentaci téma Práce snů.

I další dvě prezentace se nesly v podobném duchu a tak se všichni přítomní dozvěděli, jaké povolání chtějí prezentující vykonávat a proč právě doktorka na ORL nebo překladatelka jsou vysněným povoláním. Pak se slova ujali Šizuňkové, kteří ani nevěděli, co znamená jejich název a začali prezentovat na téma Technologie nás sbližují. V případě těchto soutěžících ze Slavkova u Brna je jejich nejoblíbenější sbližovací technologií počítačová hra.

Sněhuláci pak názorně všem ukázali, jak taková prezentace má vypadat a dalo se věřit člence týmu, že její prací snů je být porotkyní v Prezentiádě. Následně soutěžící přivítali vzácnou návštěvu z Bradavic. Pardon, z Břeclavi. Dívky oblečené do kouzelnických stejnokrojů brzo všechny očarovaly. Dokonce na posunování slidů nepoužívaly prezentér, ale kouzelnickou hůlku. Diváky přenesly do minulosti i do budoucnosti a představily všem technologie daných dob.

Další prezentující si nejčastěji vybírali téma Práce snů a představili tak divákům povolání jako testovač tobogánů, profesionální hráč počítačových her, rezident nebo testovač čokolády, neboli čokotestr.

Po poslední prezentaci a cenné zpětné vazbě se soutěžící již nemohli dočkat konečného výsledku. Souboj o první místo byl velmi vyrovnaný. Nakonec holky z Wizards zaklely Sněhuláky a převzaly si ceny pro první místo a pozvánku na Grandfinále v Brně.

Konečné výsledky: 

  1. místo Wizards (ZŠ Břeclav) ve složení:  Sára Vajbarová, Karolína Pindurová, Beáta Vlachová
  2. místo Sněhuláci (Gymnázium a JŠ Břeclav) ve složení: Barbora Mrázová, René Kachyňa, Lukáš Foukal
  3. místo Team Ka2 (Gymnázium a SOŠ Mikulov) ve složení: Karin Konešová, Kateřina Bařinová