Vidláci ve městě

05.04.2018 | Kateřina Lesáková | Soutěžní kola

,,Sny versus realita“ – tak se ke své prezentaci postavil vítězný tým Vidláků ze ZŠ Liptál, který si svým bezprostředním vystupováním vydobyl postupovou příčku ve Zlínském kraji.

Vidláci nám představili snad nejstereotypnější práce snů – modelku a prezidenta. I přes komičnost jejich výstupu se jim podařilo upozornit na důležitost všech povolání a volby práce dle svých zálib, ne dle názoru okolí. Jejich prezentace byla přirozená, sebevědomá, bezprostřední a tým, kterému je dohromady 23 roků, si bez problémů udržel pozornost po celou dobu. Paní učitelku prý do soutěže přemluvili a přihlásili se na poslední chvíli, o to větší překvapení je při vyhlašování čekalo.

Některé týmy daly přednost spíše současnému tématu „Technologie, které nás spojují“. Takto učinily Dámičky – sympatické dívky z gymnázia v Uherském Hradišti. Svou precizností a zvládnutím technické stránky prezentace dokázaly překonat ostatní týmy a značně zkomplikovat rozhodování o prvním místu.

Prezentace o práci snů překvapivě ovládlo zaměstnání architekta, které ve své prezentaci zmínily tři z osmi týmů. Bylo zajímavé sledovat rozdílný přístup k výběru povolání napříč věkovými kategoriemi. Zatímco mladší studenti měli ve výběru jasno, chtěli být kosmonautem či právě architektem, starší často k výběru přistupovali s větší rozvahou a vnímali tlak okolí ovlivňující jejich rozhodnutí.

Výrazně se odlišovaly dívky z týmu Hošky. Představily výběr z netradičních povolání, které by nás mohly zaručeně bavit. Zmínily ochutnávače zmrzliny, čokolády nebo profesionálního hladiče koček, čímž zaujaly porotu i diváky.

Týmy zaujaté technologiemi moudře vybízely k omezení používání technologií na úkor času stráveného s rodinou či přáteli. Také varovaly před znečišťováním životního prostředí nadbytečnou výrobou a nadužíváním technologií.

Vítězům gratulujeme, přejeme jim hodně štěstí ve finále a doufáme v divokou kartu pro Dámičky!

 

1. místo: Vidláci, ZŠ Liptál – Anna Marie Nohavicová, Jakub Kovář

2. místo: Dámičky, Gymnázium Uherské Hradiště – Kateřina Škrabalová, Vilma Čagánková

3. místo: GéŠtít, Gymnázium Uherské Hradiště – Filip Churý, Alan Jedelský

3. místo: T-rexovi kamarádi, Gymnázium a JŠ Zlín – Žaneta Krakovská, Anita Rochvanská, Yasmin Fazla