Pražské základky se prezentovat nebojí

05.04.2018 | Filip Borkovec | Soutěžní kola

Druhý pražský turnaj, tentokrát pro základní školy, se konal 6. 4. 2018 opět na Gymnáziu Budějovická. Na celé soutěžní dopoledne přijelo celkem 7 týmů s nadějí na vítězství. Konkurence byla velká a s tou si nejlépe poradil tým NBM ze základní školy Na Beránku, který již v předešlých ročnících vyšplhal na přední příčky.

Zatímco ve zbytku školy začínala výuka, turnaj se teprve připravoval. Přítomné týmy si už připravovaly své výstupy a s nervozitou očekávaly, kdo z nich půjde první s prezentací na řadu. Na začátek měla porota příležitost si vyslechnout prezentaci týmu Tlustá baletka na téma Práce snů, díky níž se mohli dozvědět věcné rady k tomu, jak svou vysněnou práci získat.

Hned poté přišel na řadu tým Mírové sbory, který svou hlubokou myšlenkou donutil všechny přítomné k zamyšlení nad tématem Technologie nás sbližují. Soutěžící totiž představili příběh malé holčičky ze Sýrie, která prostřednictvím sociální sítě upozorňuje na otřesné podmínky během války, ve kterých musí momentálně žít.

Jako poslední na řadu přišel tým NBM, který předčil očekávání poroty. Minulý ročník totiž měl menší problémy s koncepcí celé prezentace, ale v tento den už vše vylepšil. V závěru soutěžního kola porota rozdala všem týmů svou zpětnou vazbu, kterou většina z nich určitě do budoucna ocení.

 

Konečné pořadí:

 

Tým NBM se nakonec stal vítězem tohoto krajského kola a na finále v kategorii základních škol bude jistě bojovat o celkové prvenství.

1. místo: NBM (ZŠ a MŠ Na Beránku v Praze 12) ve složení: Štěpánka Hammerová, Anna Dvořáková

2. místo: Mírové sbory (Gymnázium Přírodní škola) ve složení: Jakub Fojtík, Matyáš Bureš

3. místo: Tlustá baletka (Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1) ve složení: Barbora Poláková, Josefína Čadková

1. místo NBM (ZŠ a MŠ Na Beránku, Praha 4) ve složení: Štěpánka Hammerova, Anna Dvořáková
2. místo Mírové sbory (Gymnázium Přírodní škola, Praha 7) ve složení: Jakub Fojtík, Matyáš Bureš
3. místo Tlustá baletka (Gymnázium, Praha 5) ve složení: Barbora Poláková, Josefína Čadková