Překvapení na konec. DDM šokovalo Ústí

04.04.2018 | Jan Hejduk | Soutěžní kola

Dvanáct středoškolských týmů si ve středu 5.4. poměřilo své rétorické schopnosti v prostorách Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala. Postoupit na republikové finále mohl ale jenom jeden.

Jako první soutěžící, kteří předvedli své schopnosti, vylosovala porota Kamilu Švandovou a Roberta Procházku z týmu RK-TEAM. Ti se rozhodli nastavit laťku hned do začátku hodně vysoko a v konečném pořadí skončili čtvrtí.

Následoval je ale tým ESOZáci, kteří se ve své prezentaci zabývali závislostí lidí na modifikacích těla a dokonce si přinesli modelovou figurínu v lidské velikosti, na kterou v průběhu prezentace přidávali různé modifikace. Nejen lehké modifikace jako například tetování, nebo piercing, ale i ty těžké, jako je například split jazyka, podkožní implantáty nebo elfí uši. Figurína věděla, co ji čeká a byla z toho tak vystrašená, že jí z toho hned v úvodu prezentace upadla ruka. ESOZáci si s tímto problémem naštěstí poradili okamžitou opravou. Po takové prezentaci je srozumitelné, že si tým držel první místo skoro až do konce prezentování.

Určitě se ptáte proč skoro? A ptáte se správně, protože jako úplně poslední přišel okouzlit porotu tým DDM, jehož členové zapůsobili nejen svým sladěným oblečením, ale i perfektní připraveností, sebejistotou a zapojováním publika. Nebáli se pokládat porotcům zákeřné otázky, které jim nijak nepošramotily hodnocení. Na první místo v celkovém hodnocení se dostali s rezervou pěti a půl bodu. Není se také čemu divit, tým DDM není žádným nováčkem. Již minulý rok se dostali na Grandfinále v Brně a letos si to opět zopakují.

1. místo: DDM (Podkrušnohorské gymnázium Most) ve složení: David Fux, Daniel Schőn, Marek Fux

2. místo: ESOZáci (SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ, Chomutov) ve složení: Nicole Podivínová, Daniel Bachorec, Jakub Hrdý

3. místo: Neon (OA a JŠ, Ústí nad Labem) ve složení: Nicole-Jane Homoláčová, Jana Ernygrová

1. místo DDM (Podkrušnohorské gymnázium, Most) ve složení: David Fux, Daniel Schőn, Marek Fux
2. místo ESOZáci (SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ, Chomutov) ve složení: Nicole Podivínová, Daniel Bachorec, Jakub Hrdý
3. místo Neon (OA a jazyková škola s právem SJZ, Ústí nad Labem) ve složení: Nicole-Jane Homoláčová, Jana Ernygrová