V Hradci měla největší úspěch chlapecká dua

04.04.2018 | Beáta Davidová | Soutěžní kola

Krajský turnaj v Hradci Králové se konečně těšil velké účasti a o to těžší bylo vybrat postupující týmy. Sešly se zde najednou týmy ze základních i středních škol a úroveň byla vysoká. Ale našly se zde i letos týmy, které celou soutěž vyhrají?

Letos se krajské kolo v královéhradeckém kraji opět uskutečnilo na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové v samotném srdci města. Celým dnem soutěžící provázela vítězka Prezentiády z roku 2017 Barbora Horáčková, která hned na začátku všechny účastníky motivovala faktem, že i ona jednou seděla na jejich místě. Kromě toho i připomenula, že v posledních 3 letech byl vítěz celé soutěže právě z tohoto kraje a postup na Grandfinále si vždy vydobyl právě v Hradci Králové. Laťka byla tedy ještě před vystoupením prvního týmu opravdu vysoko!

Po těchto slovech přišel na scénu první tým z kategorie středních škol. Sladění a profesionální laminované kartičky s nápisem „Dealeři“ pošouply laťku ještě o kus výš. Ale tím to neskončilo a s každou další prezentací měla porota ještě těžší rozhodování. Nejpřirozenějším týmem se stal hned ten následující – Šikulové. Holky byly opravdu šikulky a všechny porotce zaujaly svou ladností a dobrou náladou.

Pak ale přišlo něco originálního. Bratři jak se patří – RealBrothers. Rázným nástupem a osobitým humorem si získali celou porotu. Nejen že se zapojili už v předchozích diskuzích, ale navázali na ně i improvizací ve své prezentaci. Nakonec se přítomných v sále zeptali, zda jsou na něčem závislí. Z publika se ozvalo „Na skladkostech!“, na což kluci reagovali pohotově a spojili to se svým tématem sociálních sítí „Hmm, takže Candy Crush?“.

Pořád se laťka zvyšovala a ústní projev týmů byl opravdu vyrovnaný. Většina zapojila velmi odvážně i publikum. Ale hlavně: nikdo se toho nebál, a to se projevilo i na velmi těsných výsledcích!

Část pro základní školy byla o dost kratší nejen kvůli menšímu počtu týmů, ale i kratším prezentacím. Zúčastnila se jen jedna škola, ale i tak byla rivalita velká a ani na kvalitě jejich projevu to neubralo.

Porota se u vyhodnocování obou kategorií velmi zapotila a výsledky byly, jak už bylo zmíněno, velmi těsné. Největší úspěch ale budou slavit chlapecká dua Real Brothers a Špenátovci.

Všem týmům gratulujeme a těšíme se na vaši účast i v příštích letech!

 

Pořádní týmů:

Základní školy

  1. místo: Špenátovci (ZŠ Česká Skalice) ve složení: René Zelený, Tadeáš Jůza
  2. místo: Žížala Jůlie (ZŠ Česká Skalice) ve složení: Klára Šrůtková, Kristýna Bekrová, Vanessa Trompischová
  3. místo: QUADRA-EYE (ZŠ Česká Skalice) ve složení: Roman Bolek, Dominik Cejnar

 

Střední školy

  1. místo: RealBrothers (Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové) ve složení: Vojtěch Federsel, Jakub Federsel
  2. místo: Šikulové (SŠ vizuální tvorby, Hradec Králové) ve složení: Eliška Zemanská, Lucie Petirová, Aneta Semanová
  3. místo: Dealeři (SŠ vizuální tvorby, Hradec Králové) ve složení: Hedvika Mandátová, Alžběta Berkovcová, Martin Rufr
1. místo RealBrothers (Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové) ve složení: Vojtěch Federsel, Jakub Federsel
2. místo Šikulové (Střední škola vizuální tvorby, s.r.o., Hradec Králové) ve složení: Eliška Zemanská, Lucie Petirová, Aneta Semanová
3. místo Dealeři (Střední škola vizuální tvorby, s.r.o., Hradec Králové) ve složení: Hedvika Mandátová, Alžběta Berkovcová, Martin Rufr