Měsíčky zazářily nad Prahou

04.04.2018 | Veronika Slavíčková | Soutěžní kola

Ve středu 4. 4. 2018 se konal středočeský turnaj Prezentiády, tentokrát pro střední školy na SPŠ a VOŠ dopravní, Praha 1, Masná 18. Svoje síly poměřilo celkem 13 týmů. Usilovně bojovaly o první místo, které je vstupenkou do prestižního grandfinále konajícího se koncem dubna v Brně.

Už v brzkých ranních hodinách se začali shromažďovat netrpěliví soutěžící, aby předvedli svoji prezentaci, na které tak tvrdě pracovali a dotáhli ji do zdárného konce - až do krajského kola. Poté, když se všichni dostavili, jsme odstartovali turnaj. S nadšením jsme sledovali a hodnotili grafickou úpravu prezentací, plynulost projevu soutěžících, dále také řeč těla, oční kontakt a spolupráci mezi jednotlivými členy týmu. Každý tým se snažil podat co nejlepší výkon, aby obstál v silné konkurenci. V letošním ročníku dominovalo téma "Drogy naší doby", další týmy nám představily téma "Co nám doma neřekli".

Na turnaji byly nejvýraznější 3 týmy - Měsíčky, Mňamózníci a Kočičky, a proto byl boj o první místo opravdu napínavý - rozdíl mezi vítězi a týmem na 2.místě byl jen v řádu bodů. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Měsíčků a ti se tak radovali z vítězství a postupu do brněnského grandfinále. Závěrem byly zhodnoceny jednotlivé výkony, soutěžícím byla porotci předána zpětná vazba, aby si z turnaje odnesli nejen pochvalu, ale i konstruktivní kritiku a zlepšili tak svoje prezentační dovednosti.

Na konci turnaje jsme vyzpovídali vítězný tým, zeptali jsme se, jak probíhala jejich příprava.

"Prezentaci jsme začali vytvářet na školní kolo, které se konalo začátkem března. Největší problém byl sladit časy a sejít se, museli jsme vyřešit nejen obsahovou, ale i grafickou stránku prezentace. Pomohly nám i cenné rady našich pedagogů."

 

1. místo: Měsíčky (Gymnázium Jiřího Ortena), ve složení: Václav Hlaváč, Josef Stanislav Treml, Vilém Pospíšil

2. místo: Mňamózníci (Gymnázium Jiřího Ortena), ve složení: Irena Coufalová, Anežka Špátová, Valérie Chocholová

3. místo: Kočičky (Gymnázium Jiřího Ortena): ve složení: Diana Vosecká, Veronika Judytková, Adéla Doležalová

 

 Fotogalerie na Facebooku

1. místo Měsíčky (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Václav Hlaváč, Josef Stanislav Treml, Vilém Pospíšil
2. místo Mňamózníci (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Irena Coufalová, Anežka Špátová, Valérie Chocholová
3. místo Kočičky (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Diana Vosecká, Veronika Judytková, Adéla Doležalová