I pražští Mloci umějí prezentace

03.04.2018 | Filip Borkovec | Soutěžní kola

Hned v prvním týdnu po Velikonocích se uskutečnil první pražský turnaj na Gymnáziu Budějovická v pražské Michli. Ve středu 4. 4. 2018 se zde sešlo celkem 13 týmů z různých středních škol našeho hlavního města, a tak jsme mohli sledovat urputný pražský souboj prezentací. Vítězství se nakonec podařilo vybojovat Mlokům, kteří svým bravurním vystoupením okouzlili nejen porotu, ale i soupeře.

Již od začátku nás Mloci drželi v napětí, jelikož hned při svém příchodu žádali, jestli si nemohou v učebně něco předem připravit. Po vylosování prvního prezentujícího týmu se turnaj rozjel do svižného tempa, které se nezbrzdilo ani krátkými přestávkami. Jako první na řadu přišel tým Tvůrčí krize, který svým sebevědomým výstupem probudil jak ostatní soutěžící, tak i samotnou porotu. Další týmy svým výkonem daleko nezaostávaly a taktéž si získaly přízeň porotců. Po delší přestávce, která byla naplánována zhruba po odprezentování poloviny prezentací, se atmosféra turnaje více odlehčila a soutěžící se nebáli více odvázat. Například prezentace týmu KUlíšci vyvolala rozsáhlejší debatu na jejich samotné téma. Ale z důvodu běžícího času jsme museli množství dotazů trochu snížit. Jak dopoledne ubíhalo, tak jsme vyslechli jednu zajímavější prezentaci než druhou, jako by každý tým chtěli trufnout ty předešlé. Turnaj nám tak utíkal daleko rychleji. Když přišli na řadu Mloci, tak všichni zúčastnění od nich nedokázali odtrhnout oči a pozorně sledovali jejich výstup. Nejenže jejich prezentace byla neskutečně propracovaná, ale i díky perfektnímu načasování jim vše šlo téměř bez obtíží. A jako poděkovaní za pozornost nám všem tento tým daroval malou odměnu - zespod lavic byla pro každého přilepena lízátka!

Na konci celého soutěžního dne měli největší radost právě Mloci, na které se určitě budeme těšit na celorepublikovém finále tentokrát v moravské mentropoli v Brně. Ale i tým Kepler odjížděl s nadějí postupu, jelikož se umístil na druhém místě.

 

1. místo: Mloci (SOŠ pro administrativu Evropské unie) ve složení: Nicola Chloupková, Petr Zdichynec

2. místo: Kepler (Gymnázium Jana Keplera) ve složení: Samuel Galan, Sam Friedlaender

3. místo: Tvůrčí krize (Gymnázium Přírodní škola) ve složení: Samuel Šulc, Kryštof Zapletal

1. místo Mloci (SOŠ pro administrativu EU, Praha 9) ve složení: Nicola Chloupková, Petr Zdichynec
2. místo Kepler (Gymnázium Jana Keplera, Praha 6) ve složení: Samuel Galan, Sam Friedlaender
3. místo Tvůrčí krize (Gymnázium Přírodní škola, Praha 7) ve složení: Samuel Šulc, Kryštof Zapletal