Už je to tady! Prezentiáda může konečně začít!

26.03.2018 | Anna Švaňhalová | Organizace

Všechny týmy se už přihlásily, všechny prezentace byly odeslány. Přišel tedy čas na to nejdůležitější – krajská kola! Budou probíhat od 4. do 13. dubna a vše vyvrcholí o dva týdny později na velkolepém Grandfinále. Na co se v krajských kolech můžete těšit? A čeho se obávat? V článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět!

Letošní ročník je výjimečný v mnoha ohledech, jedním z nich je počet přihlášených týmů. Přihlášku poslalo rekordních 373 týmu ze 167 různých škol! Konkurence je tedy opravdu veliká! Jako každý rok se v seznamu přihlášených týmů našlo několik originálních názvů. V Jihomoravském kraji budou o postup na finále bojovat Amazonské Anakondy, v Karlových Varech se Auťáci Ajťáci utkají s Kuřecími Melouny a v Pardubickém kraji se přesvědčíte, že I slepá veverka občas najde oříšek. Taková jména jsou zkrátka snem každého organizátora!

Po celém Česku i Slovensku se v průběhu následujících týdnů bude konat 34 krajských turnajů. Turnaje se může zúčastnit maximálně 13 týmů. Nejvíc napínavý bude turnaj v Libereckém kraji, kterého se zúčastní neuvěřitelný 1 tým!

Účastníky krajského kola ve Středočeském kraji jistě nepotěší, že v kategorii SŠ budou soutěžit i loňské vítězky. Jejich tým TriVia vloni nenašel v kategorii základních škol konkurenci. Tento rok se dívky rozdělily do dvou týmů. Na jejich výkonech to ale rozhodně nic nemění. Kočičky i Mňamózníci budou bojovat o postup na finále, ovšem vítěz může být jen jeden! Obhájí aspoň jedna z dívek své loňské prvenství, nebo dostanou šanci i jiní? Už teď je jasné, že toto bude asi nejnapínavější souboj celého devátého ročníku.

A na co byste před turnajem neměli zapomenout? Nejdůležitější je zodpovědná příprava. Nic nepodceňte, protože úspěch v Prezentiádě není zadarmo! Pokud jste četli články na našich stránkách, jistě víte, co všechno je v soutěži důležité. Nehodnotí se pouze technická a grafická stránka prezentace. Velkou roli hraje i vaše vystoupení a celkový dojem. Dobře se tedy oblečte. První dojem je nejcennější. V džínech a tričku na porotu nikdy nezapůsobíte! A jestli máte strach, nechte ho tentokrát doma. Buďte v klidu. Zapomeňte na trému a hlavně si to užijte. Sebevědomí je při prezentování velmi důležité. Nejistý hlas a rozklepané ruce vás do finále nedostanou!

Myslete na to, že vaše prezentace musí trvat 7–10 minut. V případě, že časový limit nedodržíte, budete potrestání srážkou bodů. A při tak silné konkurenci je každý bod důležitý!

Pokud i přes veškerou snahu skončíte na druhém místě, nezoufejte! Pro jeden tým je připravena tzv. „divoká karta“, která vás i z druhého místa může poslat na brněnské finále. A jak ji získat? Musíte být zkrátka opravdu dobří. Musíte přesvědčit porotu, že vy na Grandfinále prostě patříte.

Než vyrazíte na turnaj, přečtěte si pro jistotu ještě jednou celá pravidla. A minimálně třikrát si vyzkoušejte prezentaci. Pak už jen nahoďte úsměv a jděte do toho!

Hodně štěstí!