Vrací se Prezentiáda! Je tedy Čas, roztáhnout křídla!

23.01.2018 | Miroslav Hanus | Organizace

Nový ročník mistrovství v prezentačních dovednostech je tady a vy se tak můžete začít těšit na nové výzvy v krajských kolech a velkolepém dvoudenním finále v Brně. Prezentiáda vyvrcholí až za téměř tři měsíce, již teď se ale dozvíte, jaký bude její devátý ročník.

Témata

I pro letošní nominační kola jsou připravena dvě témata pro obě kategorie. A z jakých témat si letos můžete vybrat?

 

Základní školy 

  • Práce snů
  • Technologie nás sbližují

Střední školy 

  • Droga dnešní doby
  • Co nám doma neřekli

 

Neodkládejte přihlášení do soutěže!

Letošním mottem soutěže je již zmíněné „Prezentiáda. Čas roztáhnout křídla!“, proto neváhejte a nebojte se vzlétnout vstříc nepoznaným výzvám a zážitkům. Sestavte dvou až tříčlenný tým a zúčastněte se. Naučíte se kreativně prezentovat svůj názor, zažijete skvělou atmosféru soutěže a poznáte nové lidi.

Svůj tým přihlásíte do soutěže vyplněním přihlašovacího formuláře, do kterého zapíšete název svého týmu, potřebné údaje o zastupujícím učiteli a soutěžících, vyberete svou školu a typ soutěže. Na email kapitána a učitele přijde společně s potvrzením registrace také odkaz, přes který nahrajete svou soutěžní prezentaci. Hotové prezentace můžete nahrávat do uzávěrky přihlášek, tedy do 16. března 2018. Zadání letošního ročníku je přesně dané v pravidlech, ale jak ho zpracujete je jen na vás. Kreativitě se meze nekladou, tak se nebojte přijít s něčím novým.

 

Prezi nebo PowerPoint?

Stejně jako v minulých ročnících, i letos máte na výběr, ve kterém z těchto 2 programů svou prezentaci vytvoříte. Oba mají své výhody. Prezi rozšiřuje možnosti tvorby prezentace, PowerPoint je spolehlivý a osvědčený. Zadání letošního ročníku je sice striktně dané v pravidlech, ale jeho zpracování je čistě na vás. Nebojte se být kreativní!

 

Oddělené kategorie soutěže

Soutěžící budou soupeřit ve dvou kategoriích podle věku, a to v kategorii A (druhý stupeň základních škol a příslušné ročníky víceletých gymnázií) a kategorii B (střední školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií).

Postupující z krajských kol se utkají na dvoudenním finále v Brně, kde první den budou prezentovat žáci základních škol a druhý den středoškoláci. V průběhu prvního dne předvedou základní školy své vytvořené prezentace, zatímco středoškoláci budou připravovat ty své na druhý finálový den.

 

Rubriky

Ani letos vás neochudíme o rubriku s názvem Tipy & Triky, kde najdete rady, jak se připravit špičkovou prezentaci a zvládnout její prezentování.

Každou neděli navíc uveřejníme rozhovor s bývalými vítězi nebo známými osobnostmi, kteří se s vámi podělí o osobní zkušenosti a vy tak dostanete možnost, poučit se z jejich chyb. 

Nebudou chybět ani reportáže a fotky z turnajů a další.

 

Workshopy

Další skvělou příležitostí, kterou rozhodně neodkládejte, jsou workshopy! Není výjimkou, že mezi finalisty jsou soutěžící, kteří se účastnili workshopů a jejich nabídka v letošním ročníku je více než zajímavá. V únoru pořádáme workshopy přímo od organizátorů se zaměřením na naši soutěž a také v tomto měsíci na vás čeká série workshopů od profesionálů z IBM, díky kterým si můžete své dovednosti ještě zdokonalit.

 

O co soutěžíme?

Na ty nejlepší čekají licence EDU Pro od Prezi, tiskárny od Canonu a řada dalších cen.

 

Sledujte Prezentiádu také na sociálních sítích a nic vám neuteče!

 

www.facebook.com/prezentiada

www.instagram.com/prezentiada