OB a KNRB jedou do Brna

21.04.2017 | Hue An Nguyen Thi | Soutěžní kola

V pátek 21. 4. 2017 přišli soutěžící středních a základních škol poměřit své síly a prezentační schopnosti na krajské kolo na Gymnáziu Vítězslava Nováka. Tým KNRB, který reprezentoval Gymnázium České, se díky návrhu na školení učitelů probojoval do grandfinále. Jediný tým z pořadatelské školy, nazývající se OB, se se svým nejpřínosnějším vynálezem také zúčastní grandfinále.

V prvním prezentačním bloku své dovednosti poměřila kategorie A, tedy základní školy, kterou zahájil tým s prezentací na téma Nejdůležitější věc na světě „Dlouhá, malá a neviditelná“, kdy jedna ze soutěžících byla doslova neviditelná. Poté vystoupily děvčata z týmu „Ordinary girls“, které také představily, co je nejdůležitější na světě. Další odlišnost? NE! Na řadu přichází děvčata z „Another Difference“ s prezentací o nejdůležitější věci na světě. Zato tým KNRB chtěla změnit způsob učení na škole, a tak se rozhodl pro učitele navhrnout školení.

Po krátké pauze na řadu přišel druhý prezentační blok kategorie B (střední školy). Jako první vystoupil tým „SOCIDE“ s ledničkou jako nejpřínosnějším vynálezem. Dle týmu „VTP“ jsou ale nejpřínosnější vynález hodiny. Jaký na to měli názor Fešní hoši? KEČUP! Jako jediný tým si téma Láska, sex a něžnosti vybraly „Včeličky“. Na závěr přišli kluci z týmu „OB“ s nejpřínosnějším vynálezem, který vlastně i vynalezli.

Kategorie A

1.      místo: KNRB (Gymnázium České Budějovice, Česká 64) ve složení: Markéta Placerová, Vendula Kabelová, Fabián Bílý

2.      místo: Ordinary girls (Gymnázium Soběslav) ve složení: Gabriela Švejdová, Tereza Štěpánová

3.      místo: Another Difference (Gymnázium Soběslav) ve složení: Kateřina Řezníčková, Lenka Novotná, Kristýna Kliková

Kategorie B

1.      místo: OB (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) ve složení: Jan Blažek, Ondřej Zadražil

2.      místo: Fešní hoši (Obchodní akademie, České Budějovice) ve složení: František Ciglbauer, Jan Mikeš, Michal Golas

3.      místo: SOCIDE (Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor) ve složení: Vít Janda, Jan Říha

 

Fotogalerie na Facebooku