Mloci zaútočili na Prahu

10.04.2017 | Veronika Slavíčková | Soutěžní kola

V pondělí 10. 4. 2017 se konal druhý krajský turnaj Prezentiády, tentokrát pro střední školy, na Gymnáziu Nad Štolou. Svoje síly přeměřilo celkem 14 týmů, které usilovně bojovaly o první místo – to je totiž vstupenka na prestižní brněnské grandfinále, které se uskuteční koncem dubna.

Už v brzkých ranních hodinách se začali shromažďovat netrpěliví soutěžící, aby předvedli svoji prezentaci, na které tak tvrdě pracovali. Poté, co se všichni dostavili, jsme odstartovali turnaj. S nadšením jsme sledovali a hodnotili grafickou úpravu prezentací, plynulost projevu soutěžících, také řeč těla, oční kontakt a spolupráci mezi jednotlivými členy týmu. Každý tým se snažil podat co nejlepší výkon, aby obstál v konkurenci. V letošním ročníku si soutěžící vybírali z témat „Láska, sex a něžnosti“ a „Nejpřínosnější vynález“.  

Na turnaji dominovaly 3 týmy – Mloci, Drakos a Kepler SM, a proto byl boj o první místo opravdu ohromný a všichni netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Mloků a ti se tak radovali z vítězství a postupu do brněnského grandfinále. Závěrem byly zhodnoceny jednotlivé výkony, soutěžícím byla porotci předána zpětná vazba, aby si z turnaje odnesli pochvalu, či konstruktivní kritiku a zlepšili tak své prezentační dovednosti.

1.místo: MLOCI (SOŠ pro administrativu Evropské unie), ve složení: Nicola Chloupková, Petr Zdichynec  

2. místo: Drakos (Gymnázium Písnická), ve složení: Alice Pavlíková, Eva Markytánová, Jakub Štolpa

3. místo: Kepler SM (Gymnázium Jana Keplera), ve složení: Adam Vavřich, Miroslav Lžičařovi

Fotogalerie na Facebooku