Plzeň nepochybuje o ZADTdoubt

10.04.2017 | Petra Plachá | Soutěžní kola

Na plzeňském turnaji se rozhodně bylo na co koukat. Základní školy se nebály zadaných témat ani Prezi, a tak rozhodování mezi 5 týmy z Plzeňského a Karlovarského kraje nebylo vůbec jednoduché.

Rychlá prezence, zopakování pravidel, představení poroty a mohlo se začít. Na členy týmu Veni, vidi, vici čekal nelehký úkol, měli přednést první soutěžní prezentaci dnešního dne. I přes lehkou nervozitu překonali trému a ukázali nám, jak by si představovali ideálního učitele v hezky promyšlené Prezi prezentaci. Navázali na ně jejich spolužáci, tým HTH, kteří stejně jako jejich kolegové si vybrali téma „Jak (ne)učit ve škole“. Svým osobitým přednesem a s prezentací ve stylu Simpsonových zaujali jak porotu, tak publikum.

Téma „Jak (ne)učit ve škole" vystřídala „Nejdůležitější věc na světě“. Toto téma si vybraly hned dva následující týmy. ZDATdoubt došli k závěru, že pro každého je důležité něco jiného, představili nám poměry v jednotlivých částech světa i rozdílný pohled ekonoma a antropologa na otázku, co je důležité. Zato Týpci, jediní zástupci Karlovarského kraje, to vzali trochu jinak. Kromě rodiny, kariéry nebo třeba lásky, jsou pro nás přeci důležité i obyčejné věci, které nás prostě baví. Ukázali nám tedy, co pro ně znamená elektronika, Rubikova kostka a fotografování.

Posledním soutěžním týmem byly slečny, které se pojmenovaly (RE)PREZENŤÁCI. Navrhly několik typů na vylepšení výuky a upozornily na to, co by se ve školách objevovat nemělo. Stejným tématem, kterým jsme začali, jsme ukončili prezentační blok a mohli jsme pomalu začít vyhodnocovat výsledky.

Porota se jednohlasně shodla na vítězi, zato na ostatních příčkách to byl boj. Rozhodování komu udělit druhé místo a možnost Divoké karty mezi týmy HTH a Týpky ovlivnily maličkosti, oba klučičí týmy podaly velmi dobrý výkon. Nakonec jen o několik bodů získal druhé místo tým Týpci a tak se mohl vyhlásit vítěz. Postup do Grandfinále si zajistili ZDATdoubt a odnáší si hru Dixit i první místo v krajském kole.

1. místo - ZDATdoubt (Gymnázium Sušice) ve složení: Denisa Jandová, Adéla Fořtová, Zdeněk Švelch

2. místo – Týpci (Gymnázium a střední odborná škola Chodo) ve složení: Jaromír Péc, Radek Hagenbart

3. místo - HTH (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Jan Bytel, Jan Šťastný