Padající hvězdy zářily v Karlových Varech

09.04.2015 | Jiří Erhart | Soutěžní kola

Čtvrtek 9. dubna se v Karlových Varech nesl v duchu Prezentiády+. Pět nejlepších týmů z nominačních kol předvedlo své prezentační umění v krajském kole soutěže. Za náročných podmínek na SOŠ stavební týmy dokázaly, že je nic nerozhodí.

Soutěž zahájily dva týmy z Gymnázia v Chebu. Obě seskupení spadala do mladší kategorie a zadání zpracovala velice zdařile. Vítězně však vyšel tým LuPuAlŽi, představující publiku první číslo obnoveného školního časopisu. Druhý tým, Mladý Šťovíček, zaujal nejednoho diváka soutěží ve vektorové grafice, krásnému zpracování s hudbou ublížilo hlavně velmi krátké trvání výstupu.

Středoškoláci předvedli publiku, jak se podle nich tvoří hra, nebo získávají peníze na dobročinné účely. Tým ShiNoTsuki představil svou stejnojmennou fantasy karetní hru. All Saints  příznačně pro svůj název vyprojektovali akci na podporu nemocnice v Motole. Jako jediný tříčlenný tým si hbitě přehazovali slovo a tím zaujali všechny v publiku. Bezkonkurenčně však zvítězila umělecky založená dvojice z Chodova, s propracovanou vizí na založení nadace Michaela Jacksona. Jejím cílem měla být finanční podpora mladých hudebníků a tanečníků ze sociálně slabších rodin. Nepřekvapila je ani nedostupnost internetu a záznam svého umění nám hravě předvedli naživo.

Pokud bychom to měli shrnout, šestý ročník Prezentiády se v Karlových Varech opravdu povedl. Děkujeme účastníkům i odborné porotě a těšíme se na příští rok.

Kategorie základní školy
1. místo: LuPuAlŽi (Gymnázium Cheb) ve složení: Lukáš Pulec a Alexander Žibrita
2. místo: Mladý Šťovíček (Gymnázim Cheb) ve složení: Jakub Mladý a Jan Šťovíček

Kategorie střední školy
1. místo: Padající hvězdy (Gymnázium a OA Chodov) ve složení: Kateřina Rodová a Roman Jánský
2. místo: All Saints (SPŠ Rakovník) ve složení: Michal Braný, Martin Kukla a Radek Turz
3. místo: ShiNoTsuki (Integrovaná SŠ technická a ekonomická Sokolov) ve složení: Tomáš Peňáz a Dominik Sýkora

 

Galerie na Facebooku

1. místo LuPuAlŽi (Gymnázium Cheb, Cheb) ve složení: Lukáš Pulec, Alexander Žibrita
2. místo Mladý Šťovíček (Gymnázium Cheb, Cheb) ve složení: Jakub Mladý , Jan Šťovíček