Banáni se v Plzni poprali o vítězství

08.04.2015 | Kristýna Petříková | Soutěžní kola

Ve středu 8. dubna se na půdě Metropolitní univerzity Praha, respektive na její pobočce v Plzni uskutečnilo krajské kolo Prezentiády, letos pod názvem Prezentiáda +. Zúčastnily se tři týmy v kategorii základních škol a jedenáct týmů ze středních škol.

Nejdříve se nám představil dvoučlenný tým WaV Plzeň složený z počátečních písmen jeho členů Vojty a Wendy. Následoval vítězný tým v kategoii ZŠ – Anelmitašeka, který s úsměvem představil školní taneční soutěž. Jako poslední, i v umístění, představovali svůj školní časopis Klatováci.

V kategorii středních škol se pomocí livestreamingu nejhranějších počítačových her pokusili získat peníze kluci z týmu Players. Následovala desková hra Treasure Hunt, kterou navrhl tým Mikulíci. Další fundraisingová akce byl pětikilometrový závod v běhu – Runit. Tento projekt se ukázal jako nejúspěsnější, protože díky němu si tento tým zasloužil postup do celorepublikového finále.

Primule se inspirovaly trilogií Hunger Games, kterou umístili do počítačového prostředí jako hru. Tým Pomáháme indiánům chtěl vybrat peníze na vylepšení vybavení florbalového týmu složeného z vozíčkářů, ve kterém hrají jejich kamarádi. Amigos, obhájci vítezství z loňska, zapojili své rodiče, kamarády a příbuzné, kteří vyráběli potraviny (dorty, zákusky, zavařeniny,…) a chtěli je prodávat na Farmářských trzích.

WhAT? – to byl název týmu, pořádající turnaj ve hře „footline“, která spočívala v chození po laně. Klokani zvolili název podle Klokánku, kterému chtěli věnovat výtěžek své fundraisingové akce – dne se slavnými osobnostmi na vodním hradě Švihov. Běžecký závod, z jehož výtěžku měla být financována stavba školy v Africe, prezentoval tým CML. Lopaťáci formou interview představili den dětí, který měl dětem z dětského domova zaplatit návštěvu v ZOO. Poslední, JumpBall, uspořádal turnaj ve hře podobné basketbalu, akorát vylepšené o trampolíny.

Základní školy:

  1. Místo Anelmitakaše (Masarykova ZŠ Zruš –Senec) ve složení: Anita Klasnová, Eliška Fenclová a Miluše Kepková,
  2. Místo Wav Plzeň (1.ZŠ Plzeň) ve složení: Vojtěch Vít a Vendula Nyklesová
  3. Místo Klatováci (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Jan Rejthar, František Touš a Adam Keřlík

Střední školy:

  1. Místo Banáni (Gymnázium Tachov) ve složení:  Matěj Sieber, Eliška Dokoupilová a Alfred Sylla
  2. Místo WhAT? ( (Gymnázium Blovice) ve složení: Tereza Běhounková, Alena Šmejkalová a Iveta Běhounková
  3. Místo Amígos (Gymnázium Tachov) ve složení: Barbora Fiklíková, Kateřina Havránková a Miroslav Kiprý

Galerie na Facebooku