Milí Nerudní ovládli pražskou Prezentiádu+

07.04.2015 | Beáta Davidová | Soutěžní kola

Na pražské Metropolitní univerzitě se uskutečnilo krajské kolo Prezentiády +. O postup do krajského kola přišlo soutěžit 12 týmů ze středních škol a jeden team ze základní školy.  Soutěž se konala v příjemných prostorách univerzity, za plné podpory jejich zaměstnanců. O vítězství se porvali  Mimomensani, Gladiátoři a Nerudní, pro které byl nakonec boj úspěšný.

Ráno se účastníci začali scházet v aule Metropolitní univerzity. Brzy po deváté hodině byli na místě všichni zúčastnění a klání mohlo vypuknout. I přes technické problémy se podařilo všem soutěžícím svůj projekt úspěšně prezentovat.  Vážení porotci z MUP, Městského úřadu, z firmy C-IN i zástupce SCG měli možnost shlédnout výsledky studentské práce, která byla mnohdy překvapující. Na některých prezentacích bylo vidět, že si studenti dali opravdu záležet.

Začali jsme od těch nejmenších, tedy kategorie ZŠ. V této kategorii soutěžil pouze jediný tým, díky čemuž měl postup jistý. I přes tuto skutečnost však dali do prezentace maximum svého úsilí a výsledný dojem byl vynikající.

Následující kategorie SŠ byla o něco nabitější. Soutěžilo celkem 12 týmů. Někteří si svůj projev moc nepřipravili, což bylo na jejich vystupování znát. Jiné týmy nás však svou originalitou překvapili a zanechali opravdu dobrý dojem. Na závěr porotci vybírali vítěze mezi týmy Nerudní, Gladiátoři a Mimomensani. Diskuse byla dlouhá, vítězně z ní vyšli Nerudní. A to opravdu zaslouženě. Jejich pojetí prezentace působilo profesionálně, výborně se doplňovali a zanechali skvělý dojem. Nechme se tedy překvapit, co předvedou v celostátním kole.

Střední školy:

1. místo: Nerudní, ve složení: Michaela Neubergerová, Jan Folta (Gymnázium Jana Nerudy)

2. místo: Mimomensani, ve složení: Martin Kent Kraus, Petr Dedek (Mensa gymnázium)

3. místo: Gladiátoři, ve složení: Michal Puchmertl, Martin Mruvčinský, Roman Mařík (Soukromá SŠ výpočetní techniky s.r.o.)

Základní školy:

1. místo: Yellow Frogs, ve složení: Nicola Chloupková, Alice Pavlíková (ZŠ profesora Švejcara)

 

Galerie na Facebooku