Inteligenti a Průmkaři si v Jihlavě zajistili postup na finále

07.04.2015 | Jiří Kazda | Soutěžní kola

První turnajový den se na jihlavském gymnáziu sešlo celkem čtrnáct týmů, pět ze základních škol a devět ze středních. V obou kategoriích studenti předvedli vyrovnané výkony. Titul nejlepších prezentiádníků z Vysočiny a postup na finále si odnesli domácí Inteligenti v kategorii základních škol a Žďárští průmkaři v kategorii škol středních.

První nedočkaví soutěžící se na místě začali scházet již v osm hodin ráno, čekání však díky lehké nervozitě uteklo všem velmi rychle. Po prezenci si týmy mohly nalosovat svá šťastná čísla a napjatě čekat, kdo půjde na řadu jako úplně první. Tento zodpovědný úkol připadl Dream Teamu, který představil zábavnou soutěž, která porotu velmi zaujala, včetně doprovodného teambuildingu. Neméně se dařilo Klukům z dvojky, kteří porotu zaujali především párkovým závodem. Kivani zaměřili svou soutěž na všeobecné znalosti, ale také fyzické zdatnosti soutěžících.

Vítězní Inteligenti z domácí školy oslovili porotu všeobecně zaměřeným školním časopisem. Poslední tým v řadě, Experience, za improvizovaných podmínek zvládl svou prezentaci téměř na výbornou a odnesli si druhé místo s šancí na postup na Divokou kartu.

Po přestávce přišla řada na kategorii středních škol, kterou otevřel vtipným uvítáním tým z Helenína. Hned po nich nastoupil tým Žďárští průmkaři, který si díky svému brilantnímu výkonu zcela zaslouženě odnesl postup na grandfinále. Následující týmy Management 4 a 3 si připravily hry, v prvním případě se jednalo o hru pro malé děti, v opačném případě se jednalo o hru naopak pro seniory. Obě prezentace porotu velmi zaujaly a vzbudily mnoho otázek. Před přestávkou se svou prezentací ještě vystoupil tým Tiger Defenders, který, jak již název napovídá, zasvětil svou prezentaci ochraně tygrů.

Po druhé přestávce a vyhlášení pořadí základních škol zbývaly už pouze čtyři týmy. Jedním z nich byli o Hobyti a jejich počítačová hra pro děti. Další hru, tentokrát deskovou, s názvem Nezblázni se!, vymysleli kluci z týmu Gang Stars. Ti si dokonce pro porotu připravili vlastní kostku a figurky vytisknuté na 3D tiskárně. Oceloti si připravili prezentaci o bojovém umění a posledním prezentujícím týmem a jejich hrou na zloděje a policisty jsme zakončili náročný soutěžní den.

Porota měla o pořadí týmů poměrně rychle jasno, takže po vypsání diplomů nic nebránilo vyhlášení nejlepších týmů:

Kategorie Základní školy:

  1. Místo: Inteligenti (Gymnázium Jihlava) ve složení: Tomáš Bárta, Lukáš Weselý
  2. Místo: Experience (ZŠ Nové Město na Moravě) ve složení: Michal Dvořák, Tomáš Chudoba
  3. Místo: Dream Team (ZŠ Nové Město na Moravě) ve složení: Daniela Horváthová, Lenka Bukáčková

 

Kategorie Střední školy:

  1. Místo: Žďárští průmkaři (VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou) ve složení: Jiří Dvořák, Michal Bukáček
  2. Místo. Tiger Defenders (SPŠ a SOU Pelhřimov) ve složení: Jan Neskromnik, Michal Blažejovský, Eleonora Guteva
  3. Místo: Gang Stars (SPŠ a SOU Pelhřimov) ve složení: Ondřej Pichnarčík, David Pisinger
1. místo Žďárští průmkaři (VOŠ a SPŠ, Žďár nad Sázavou) ve složení: Jiří Dvořák, Michal Bukáček
2. místo Tiger Defenders (SPŠ a SOU, Pelhřimov) ve složení: Jan Neskromnik, Michal Blažejovský, Eleonora Guteva
3. místo Gang Stars (SPŠ a SOU, Pelhřimov) ve složení: Ondrej Pichnarčík, David Pisinger