Jde do tuhého – finále Prezentiády na VŠEM už za pár dní!

15.04.2013 | Lenka Purteková | Partneři

Krajská kola jsou za námi a o postupujících do finálového kola je rozhodnuto. Kvalita letošních prezentací je vysoká a soutěžící opět překvapili svými skvělými výkony. Do finále se však probojovali pouze ti nejlepší. VŠEM navíc udělila Divokou kartu stříbrnému týmu z krajských kol, která může ve finále zamíchat kartami. Boj ještě není u konce. O vítězi celé Prezentiády se rozhodne na Vysoké škole ekonomie a managementu již 19. dubna! 

 

Atmosféra na krajských kolech po celé ČR i na Slovensku byla nabitá energií. Postupně ze zúčastněných týmů opadala nervozita a panovala příjemná atmosféra. Vybrat z každého kola nejlepší prezentaci nebyl lehký úkol, jelikož soutěžící se zhostili svého úkolu svědomitě a bylo tak z čeho vybírat. Studenti hodnotili tento projekt velice pozitivně. Ocenili zkušenost, která se jím díky Prezentiádě naskytla, a neváhají se přihlásit do dalších ročníků znova.

Další šanci zúčastnit se finále dostal tým z Olomouce – Vox populi, který byl vybrán zástupci VŠEM. „Vybrat tým, který postoupí díky Divoké kartě VŠEM, nebylo snadné. Prezentace byly velice vyrovnané. Vox populi nás oslovili kvalitou provedení své práce a nápadem na její zpracování. Loňský ročník Prezentiády vyhrál tým, který se do finále probojoval díky Divoké kartě, proto věříme, že i letos bude finále velmi napínavé,“ komentuje výběr divoké karty ředitelka pro strategii a rozvoj VŠEM Ing. Lucie Čunderliková.

Ve finále se utká celkem 15 týmů. Rozhodovat bude jejich připravenost, protože vítězství může být velmi těsné. Vyhrát chce totiž úplně každý, proto by se soutěžící měli zaměřit na chyby, které během krajských kol udělali a dbát na názory odborné poroty. Cenné rady, jak zlepšit svojí prezentaci, mohou účastníci získat také na webu Prezentiády v sekci Tipů & Triků, kde odborníci VŠEM sepsali pro tyto účely specifické články. 

Pro vítěze jsou navíc připraveny ceny v podobě stipendií na VŠEM. Novinkou je cena Hrdina VŠEM, díky které výherce získá jedinečnou příležitost natočit vlastní prezentaci v rámci profesionální platformy! Už teď je zřejmé, že Prezentiáda plní svůj cíl, kterým je dát příležitost středoškolákům předvést své prezentační a komunikační dovednosti a rozvíjet je. Kdo však nejlépe ovládá umění komunikace a prezentace, se ukáže již tento pátek na VŠEM.

Vysoká škola ekonomie a managementu se těší na skvělé výkony a přeje všem finalistům hodně štěstí!