Pompézní badatelky našly ve Zlíně recept na vítězství

12.04.2013 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

V pátek 12. listopadu se na Gymnáziu Zlín – Lesní čtvrť uskutečnilo krajské kolo Prezentiády. Celkem se tu sešlo 11 týmů, které se utkaly o vítězství a postup do celorepublikového finále. Všechny prezentace provázela vysoká úroveň a pro porotu bylo velice těžké vybrat ty nejlepší. Nakonec zvítězily Pompézní badatelky a zajistiliy si tak postup do Prahy.

Již brzy ráno před začátkem turnaje se začali rojit první nedočkavci. Postupně dorazily všechny týmy a začaly se duševně připravovat na samotnou prezentaci, která stála před nimi. Odbila devátá hodina a krajské kolo bylo zahájeno úvodním proslovem. Během něj byli účastníci seznámeni s harmonogramem, porotou a osvěžili si kritéria hodnocení. Hned poté následovalo losování pořadí. Avšak se nelosovalo hned pořadí všech týmů, nýbrž pouze prvních dvou. Poté každý tým, který prezentoval, vytáhl náhodně číslo a tím určil pořadí dalšího týmu. Všech jedenáct týmů předvedlo výbornou prezentaci a porotce tedy nečekal lehký úkol, ba naopak.

Všechny prezentace byly na velice dobré úrovni. V polovině soutěžení byla vyhlášena přestávka, kde všichni soutěžící rychle načerpali síly a pustili jsme se do druhé části. Celou soutěží panovala příjemná, i když soutěživá atmosféra. A ta začala houstnout právě když jsme se začali blížit vyhodnocení a vyhlášení výsledků. Mezitím některé týmy zamířily za porotou pro zpětnou vazbu. S postupným vyhlašováním od poslední příčky nervozita v sále stoupala. S každým vyhlášeným místem se zbývajícím soutěžícím tajil dech a každý z nich doufal, že právě jeho tým směřuje k vítězství. Vítěz však mohl být pouze jeden a staly se jím Pompézní badatelky, které od poroty získaly nejvíce bodů a vyhrály tak postup do celorepublikového finále v Praze.

Pořadí týmů:

1. místo: Pompézní badatelky – Střední zdravotnická škola a VOŠ Zlín – Veronika Radová, Šárka Dostálová, Karolína Sedlářová
2. místo: Insane minute – Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť – Josef Kubík, Adam Beran, Barbora Zatloukalová
3. místo: Je, una bomu! - Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť – Barbora Staňková, Aneta Reisslerová, Vilém Zouhar

Vítězům gratulujeme a těšíme se na ně na celorepublikovém finále.

Galerie

1. místo Pompézní badatelky (Střední zdrav. škola a VOŠ zdravotnická, Zlín) ve složení: Veronika Radová, Šárka Dostálová, Karolína Sedlářová
2. místo Insane minute (Gymnázium, Zlín) ve složení: Josef Kubík, Adam Beran, Barbora Zatloukalová
3. místo Je, una bomu (Gymnázium, Zlín) ve složení: Barbora Staňková , Aneta Riesslerová, Vilém Zouhar