Heroes porazili draka a stali se hrdiny jižní Moravy

12.04.2013 | Lenka Purteková | Soutěžní kola

Na Slovanském náměstí v Brně středoškoláci dobojovali další krajské kolo Prezentiády. Vítězem se po dlouhé bitvě před promítacím plátnem stal tým Heroes z Obchodní akademie a VOŠ obchodní v Brně.

Před aulou Gymnázia Slovanské náměstí se už od osmé ranní tísnily první nervózní prezentátoři. Někteří v oblecích či kostýmcích, jiní v tričkách komiksových hrdinů či barevných košilích.  

Nepopulární jedničku si při rozlosování pořadí vytáhnul tým Sosissky, který představil formou scénky téma Dokonalý učitel.  Druzí vyrazili do boje soutěžící z týmu Aj-Tý2-M, kteří se zaměřili především na to, jak by ideální vyučující vypadat neměl. Do třetice všeho dobrého prezentovali své poznatky k tématu Dokonalý učitel bojovníci, členové týmu Bellatores. 

Jako čtvrtý přišel na řadu tým Prudce inteligentních stvoření, který se věnoval hodnocení žáků. Vycházeli přitom z předpokladu, že každý chce být hodnocen co nejlépe. Pátí vyrazili do boje Astronauti z Obchodní akademie a VOŠ obchodní v Brně, kteří při definování dokonalého učitele oslovili v anketě 101 svých vrstevníků a popovídali si s účastníkem soutěže Zlatý Ámos.

Po nich vystoupil před publikum tým IT Crowd, který vyžaduje po ideálním učiteli ohleduplnost, empatii i schopnost účelně odběhnout od tématu, aby studenty v druhé polovině hodiny probudil. Šťastnou sedmičku si vylosoval tým Heroes, který v duchu letošního sloganu Prezentiády vystoupil v tričkách komiksových hrdinů. Při kritice současného způsobu hodnocení vyjádřili názor, že známky ničí kreativitu. A jak poznamenaly přítomné soutěžící dámy: „Já myslím, že vyhrají Heroes. Na ně se tak pěkně kouká.“

Tým Celebrit se znovu vrátil k tématu dokonalého učitele, které představil skrze často používané rozkazy a příkazy. „Vy už balíte, zbývá nám ještě patnáct sekund.“, hřímali soutěžící od projektoru.

Čistě dívčí tým Three H, elegantní dámy s drdoly a sukýnkami, pojal prezentaci seriózně a představil další z teorií o dokonalém učiteli, v níž se věnoval především srovnání učitele-člověka s učitelem-robotem. Předposlední soutěžící pátečního prezentačního dne byly dívky z pořadatelské školy. Tým Slovaňák vyrazil do světa a své snové hodnocení představil skrze hodnoticí systémy Rumunska, Thajska či Švédska. Páteční prezentační odpoledne uzavřel tým Snickers znovu s představou svého perfektního vyučujícího. 

Turnaj uzavřeli poděkováním porotci, kteří zdůrazňovali především rok od roku rostoucí kvalitou prezentací.

Konečné pořadí týmů:

Heroes (OA a VOŠ obchodní, Pinoýrská, Brno) Jakub Havelka, Vojtěch Válka, Dominik Michálek

Sosissky (Gymnázium Matyáše Lercha, Brno) Kateřina Wiecková, Zuzana Ševčíková, Veronika Kučerová

Slovaňák (Gymnázium Slovanské náměstí, Brno) Šárka Vařáková, Běla Šebestová, Kateřina Hájková

Galerie

 

1. místo Heroes (SLOUČENA OA a VOŠ obchodní, Brno) ve složení: Jakub Havelka, Vojtěch Válka, Dominik Michálek
2. místo Sosissky (Gymnázium Matyáše Lercha, Brno) ve složení: Kateřina Wiecková, Zuzana Ševčíková, Jesika Hamadová
3. místo Slovaňák (Gymnázium, Brno) ve složení: Šárka Vařáková, Běla Šebestová, Kateřina Hájková