Soutěžní kola

Prezentiáda má jednu neoficiální a tři oficiální soutěžní úrovně, rozdělené do dvou kategorií. Školy si samy mohou zorganizovat městské kolo, ze kterého týmy pokračují do kola nominačního. V nominačním kole se hodnotí především vizuální stránka prezentace a obsah. Dál pak postupují nejlepší týmy z každého kraje, které poměří síly na kole krajském. Ti nejlepší nakonec postupují do finále v Brně, kde budou bojovat o titul vítěze Prezentiády. Přihlašovat se a odevzdávat prezentace do nominačního kola můžete do 20. března.

Městská kola

Nejlepším způsobem, jak připravit studenty na soutěž a zároveň vybrat správné reprezentanty, je uspořádat městské kolo. Zorganizovat městské kolo může kdokoli a má mnoho výhod. Všechny zúčastněné týmy získají bodové zvýhodnění až 50 bodů do nominačního kola (běžně lze získat až 100 bodů a bonus se k nim přičte) a k tomu užitečnou zkušenost s prezentováním, která se jim jistě bude hodit v krajském kole. Jedinou podmínkou je účast alespoň 4 týmů z 2 různých škol v jedné kategorii a zaslání krátké zprávy z kola organizátorů Prezentiády. S organizací vám rádi poradíme. Podrobnosti k městskému kolu naleznete v pravidlech soutěže.

Krajská kola

V krajském kole soutěžní týmy prezentují své práce z nominačního kola. V každé kategorii do něj postoupí až 13 týmů z každého kraje. Tým má na prezentaci 7 – 10 minut a je hodnocen odbornou porotou na základě několika kritérií, jako je verbální a nonverbální projev, práce v týmu nebo třeba improvizace. Soutěží se o postup do finále, ale i hodnotné cen od našich partnerů.

Informace ke konkrétním krajským kolům najdete na detailu daného kola, kde později naleznete i fotografie, report a výsledky. Po skončení kola nám na detailu můžete nechat i vaši zpětnou vazbu, abychom se mohli zlepšovat. V případě dotazů neváhejte kontaktovat svého krajského koordinátora.

Finále v Brně

Finále Prezentiády 2020 pro zakladní i střední školy v Brně se bude konat 23. až 24. dubna na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Do finále poustoupí z každého krajského kola vítězný tým a jedna Divoká karta v každé kategorii z druhých míst. Na týmy tam čeká úplně nová výzva. Před finálem týmy obdrží zadání finálového úkolu, který musí během krátkého času vypracovat. První den finále patří základním školám, které budou prezentovat své prezentace na nové téma připravené z domova. Střední školy běhěm toho budou vytvářet své vlastní prezentace s novým zadaním, které doustanou až v první den finále a budou mít na vypracování jen několik hodin. Druhý den své prezentace předvedou odborné porotě.

Doporučujeme si přečíst kompletní pravidla, kde je vše podrobně vysvětleno.

Krajské kolo SŠ

Krajské kolo ZŠ

Grandfinále SŠ

Grandfinále ZŠ