V Sokolově byl problémem čas!

19.04.2012 | Oldřich Brabec | Soutěžní kola

V Sokolově byl problémem časový limit prezentace. Z třech zúčastněných týmů nedodržel časový limit 8 - 10 minut žádný. O prvním místu ale nakonec čas nerozhodoval a zvítězili zkrátka ti nejlepší.

Průběh turnaje:

Na pořadatelskou školu dorážíme již před osmou hodinou, jsme velkoryse přivítáni a vrháme se na přípravu karlovarského krajského kola celostátní soutěže Prezentiáda 2012. Před devátou  jsou již přítomny všechny tři týmy a soutěž tak pomalu může začít.
Přesně dle časového plánu, to znamená v 9:15 předstoupil před publikum krajský koordinátor Oldřich Brabec a předal slovo moderátorovi dopoledne, Pavlu Bělíkovi. Pavel představil krátce SCG a sponzory, vysvětlil krátce pravidla soutěže a popřál hodně štěstí.
Krajské kolo v Sokolově zahajuje tým Šamami, kteří prosazují zavedení speciální hudební výchovy na středních školách. Členové týmu si dokonce myslí, že formou tance by hudební výchova mohla suplovat současnou výchovu tělesnou. Prezentace byla skvělá, ale bohužel čas prezentace byl nepříznivý, pouhých 3:18, což je prostě málo!

V zápětí přichází další soutěžní tým z pořadatelské školy, Hamletíci. Na základě pádných údajů tým představuje zavedení do školní výuky zdravovědu, respektive kurzy první pomoci. Jako poslední se dnešního soutěžního klání účastní dvoučlenný tým s názvem SOAP. Proč dvoučlenný? Bohužel jeden z členů tohoto týmu náhle onemocněl, ale zbylí kluci si s touto situací velice dobře poradili. Skvělou prezentaci podložili decentním projevem a všem velice přesvědčivě vysvětlili, proč je dobrým krokem zavedení předmětu, který by zvyšoval gramotnost českých studentů, protože znalost ekonomiky je dle týmu jednou z nejdůležitějších věcí běžné člověka.

Těsně před desátou skončila základní část krajského kola a porota se vrhla na sčítání bodů a konzultaci výsledků. Týmy s očekáváním přichází do auly a nervózně čekají na vyhlášení výsledků. Ač všechny týmy porušily časový limit, o prvním místě čas nerozhodoval. Na prvním místě se umístil tým z pořadatelské školy, Hamletíci. My vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do celostátního kola.

Pořadí výtězných týmů:

1. místo - Hamletíci - Gymnázium Sokolov - Tuan Anh Nguyen, Ondřej Friml, Jana Pleyerová
2. místo - SOAP - Soukromá obch. akademie Podnikatel, spol.s.r.o., Karlovy Vary - Lukáš Hykš, Karel Havlíček, Jakub Bobčík
3. místo - ŠaMaMi - ISŠ technická a ekonomická, Sokolov - Marcel Drapák, Michaela Bernardová, Šárka Klepáčková

Všem postupujícím studentům gratulujeme a těšíme se na finále!

Obsazení v porotě:

Martin Čmolík - zástupce SCG
Mgr. Jarmila Svobodová - zástupkyně pořadatelské školy
Ing. Pavel Kubeček - oddělení mládeže a sportu - odbor školství, mládeže a tělovýchovy
Ing. Pavel Vrba - zástupce společnosti Boxed

Fotogalerie zde

Vítězná preuentace:

1. místo Hamletíci (Gymnázium Sokolov a Krajské vzděl.centr., Sokolov) ve složení: Tuan Anh Nguyen, Ondřej Friml, Jana Pleyerová
2. místo SOAP (Soukr.obchod. akademie Podnikatel,s.r.o., Karlovy Vary) ve složení: Lukáš Hykš, Karel Havlíček, Jakub Bobčík
3. místo ŠaMaMi (ISŠ technická a ekonomická Sokolov, Sokolov) ve složení: Marcel Drapák, Michaela Bernardová, Šárka Klepáčková