Co je Prezentiáda?

Ve škole se toho studenti naučí spoustu, jsou ale dovednosti, které si nejde jednoduše osvojit z lavice. Studenti z desíti předchozích ročníků díky této soutěži získali spoustu nových zkušeností a zdokonalili se nejen v prezentování. Prezentiáda zlepšila jejich komunikační schopnosti, kreativitu při tvorbě prezentace i spolupráci v týmu. Od prvního ročníku se více než zdvojnásobil počet soutěžících, kteří se postavili strachu a zúčastnili se soutěže, která podporuje jejich osobní růst.

Soutěž je rozdělená do dvou kategorií podle věku. Účastnit se jí tak mohou dvou až tříčlenné týmy ze středních škol a druhého stupně základních škol. Jednu školu mohou reprezentovat v každé kategorii až 4 týmy. Startovné na krajském kole je 200 Kč (8 €) za tým, pro týmy z pořadatelské školy je sníženo na 100 Kč (4 €). V nominačním kole ani na finále se startovné neplatí.

Po registraci týmu soutěžící obdrží odkaz na úložiště, kam nahrají svou hotovou prezentaci. Vaši vybraní zástupci pak musí nejprve projít nominačním kolem, kde se hodnotí především grafická a obsahová stránka prezentace. Pokud prezentací zaujmou porotu, postoupí do krajského kola, kde už si vyzkouší prezentovat před publikem a odbornou porotou, která bude hodnotit nejen grafické zpracování prezentace a její obsah, ale i spolupráci týmu, prezentační dovednosti a originalitu pojetí. Ať už se umístí jakkoli, získají zpětnou vazbu od poroty a spoustu zkušeností do života.

Vítězové krajských kol a jedna divoká karta z druhého místa postoupí na dvoudenní finále v Brně. Po krajských kolech obdrží soutěžící z obou kategorií zadání nového finálového úkolu, který musí vypracovat. Na finále na ně bude čekat nová a ještě větší výzva. Pro základní školy je finále jednodenní, kdy týmy přednesou své prezentace podle zadání z domova. Pro středoškoláky je finále dvoudenní a náročnější. V prvním dni účastníci z kategorie SŠ připraví prezentaci na jedno z nových témat, které obdrží na místě, a během druhého dne ji odprezentují.

Další informace naleznete v pravidlech soutěže nebo nás neváhejte kontaktovat.

Prezentiáda?

Městská kola

Jak připravit své studenty na soutěž? Jak vybrat ty nejlepší reprezentanty vaší školy? Uspořádejte městské kolo! Není to nic těžkého, stačí zadat téma, nechat studenty vypracovat prezentace a ohodnotit je při prezentování. Městské kolo bude velkou výhodou pro vaše týmy jak v nominačním, tak v krajském kole.

Vítězný tým městského kola získá 50 bodů navíc k získanému skóre v nominačním kole (běžně lze získat až 100 bodů), tým na druhém místě dostane 40 bodů a třetí si připočte bonus 30 bodů. V nominačním kole získají výhodu i všechny ostatní zúčastněné týmy a to 10 bodů. Týmy si tedy velmi zvýší jak šanci na postup z nominačního kola, tak i šanci na úspěch na krajském kole, protože už před ním budou mít možnost vyzkoušet si oficiálně soutěžní prezentování před publikem.

K zorganizování městského kola stačí dodržet jen několik podmínek. Městského kola se musí zúčastnit alespoň 4 týmy v jedné kategorii, které reprezentují nejméně 2 školy, a po zorganizování nám zašlete výsledky, fotky a krátkou zprávu o městském kole. Týmy, které se přihlásí do oficiální části soutěže, následně získají body podle výsledků. Témata, hodnocení prezentací a další pravidla (délka prezentací, porota…) jsou samozřejmě čistě na vás, doporučujeme ale dodržovat pravidla Prezentiády, aby se mohly týmy lépe připravit na další úrovně soutěže.

Před uspořádáním městského kola nám prosím dejte o konání vědět. K organizaci městského kola můžete využít naše materiály. Pokud budete mít k organizování jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme. Nezapomeňte si přečíst všechny podmínky městského kola v pravidlech.

Témata letošního ročníku:

Témata pro základní školy

 • Škola nebo život
 • Vocaď pocaď

Témata pro střední školy

 • Jak si (ne)podělat život
 • Drobné si nechte

Proč přihlásit své studenty

 • Rozvinou svou kreativitu i zdravé sebevědomí
 • Zdokonalí své vystupování před publikem
 • Projeví svůj názor hravou formou
 • Naučí se pracovat v týmu a pod časovým tlakem
 • Budou umět vytvářet kvalitní prezentaci v PowerPointu nebo Prezi
 • Připraví se na pracovní pohovory i osobní život
 • Obdrží cenné rady od odborníků na workshopech prezentačních dovednostní a v Tipech&Tricích na webu
 • Získají zpětnou vazbu od odborné poroty
 • Vyhrají hodnotné ceny od našich partnerů (drony a poukazy na letenky od Kiwi.com, deskové hry Albi, vouchery na únikové hry, dárkové balíčky od značky Mentos a mnohem víc)

Harmonogram Prezentiády 2020

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s., který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu Prezentiáda pracuje přibližně třicet studentů, z nichž se někteří soutěže také účastnili. Pokud máte k soutěži jakékoliv dotazy nebo by se vaši studenti chtěli do organizace projektu zapojit, neváhejte kontaktovat naše organizátory.