Co je Prezentiáda?

Prezentiáda je soutěž v prezenčních dovednostech, ale ale navíc i jedinečná příležitost zkusit si přednášet „nanečisto“ před publikem, spolupracovat v týmu, zlepšit své komunikační schopnosti a navíc zažít během školy trochu zábavy. Můžete si dokázat, že zvládnete zajmout, nebo si naopak nechat poradit a zlepšit své schopnosti.

Zúčastnit se může každý středoškolák nebo žák druhého stupně základní školy. Stačí jen vytvořit tým s jedním nebo dvěma spolužáky. Pak už si můžete společně vybrat téma a přípravy mohou začít. Záleží na vizuální stránce prezentace, na originálním pojetí i na vašich názorech. Po registraci Vašeho týmu získáte odkaz, kam hotovou prezentaci nahrát.

Po ukončení přihlašování následuje nominační kolo. V něm porotci zhodnotí obsah a grafickou stránku vaší prezentace. Ale co je jen samotná prezentace bez prezentujících? Pokud se vaše prezentace porotcům zalíbí, postoupíte do krajského kola, kde ji předvedete před odbornou porotou doplněnou o mluvené slovo. V krajském kole, které je rozděleno do dvou kategorií pro základní a střední školy, zažijete pravou atmosféru Prezentiády. Uvidíte prezentovat ostatní soutěžící, prohlédnete si grafické provedení jejich prezentací, uslyšíte, jak témata pojali oni, a dostanete zpětnou vazbu poroty. Všechny tyto zkušenosti můžete zužitkovat ve svém životě. A pokud budete úspěšní, tak i na finále Prezentiády.

Vítězné týmy ze všech krajů a jedna divoká karta z druhého místa postoupí do finále v Brně. Ve finále je konkurence větší, navíc na Vás budou čekat nová témata, ale kde jinde si zkusíte vytvořit prezentaci hned na koleni a pod časovým presem. Za odměnu na Vás čekají skvělé ceny a především neuvěřitelně cenné zkušenosti.

Témata letošního ročníku:

Témata pro základní školy

 • Škola nebo život
 • Vocaď pocaď

Témata pro střední školy

 • Jak si (ne)podělat život
 • Drobné si nechte

Na co nezapomenout?

 • Vaše prezentace do krajského kola je omezena na 7 – 10 minut
 • Odevzdávat se smějí formáty "ppt", "pptx", "pdf", "exe" a "odp"
 • První a poslední slide prezentace musí mít určenou podobu podle šablony
 • Prezentace nesmí přesáhnout 150MB a může obsahovat maximálně 25s videa
 • Všechny důležité podmínky najdete v pravidlech, které by si měl každý přečíst
 • Zdokonalit v prezentování se můžete na našich workshopech nebo třeba díky Tipům&Trikům
 • Přihlásit se a odevzdat prezentaci můžete do 20. března

Harmonogram Prezentiády 2020

Prezentiáda?

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s., který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu Prezentiáda pracuje přibližně třicet studentů, z nichž se někteří soutěže také účastnili. Pokud máte k soutěži jakékoliv dotazy nebo byste se chtěli do organizace projektu zapojit, neváhejte kontaktovat naše organizátory.