O projektu

„Prezentiáda je pro mě něco jako srdeční záležitost. Soutěžila jsem v ní, moderovala jsem její finále, udělala jsem pro ni několik kampaní a letos mám tu čest mít ji celou na starosti. Díky tomu, že jsem začínala jako soutěžící, mohu říct, že to, co jsem se při soutěžení naučila, využívám dodnes. A díky Prezentiádě se učím stále několik let v kuse - při přípravě soutěže i od samotných soutěžících, kteří jsou rok od roku lepší, více kreativní a ohromují mě skvělými nápady. Doufám tedy, že i v letošním ročníku tomu nebude jinak a že se zapojí každý, kdo nechce být součást stáda.“

- Adéla Šrutová, koordinátorka projektu

Prezentiáda je jedním z projektu spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Mottem spolku je proto „Hra školou“. Za tu řádku let se tato věta však stala i mottem všech jeho členů a dalších organizátorů soutěží.

V soutěži pIšQworky chceme mladé lidi podpořit v logickém uvažování a trpělivosti a stejně tak Prezentiáda má své tajné poslání. Touto soutěží podporujeme týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých, schopností člověka. Snažíme se tedy vzbudit v soutěžících zdravé sebevědomí a odvahu.

Spousta z našich členů si soutěž dříve vyzkoušela a ostatní litují, že neměli tu příležitost. To, co vám nabízíme, jsou opravdu zkušenosti, které uplatníte i v dalším studiu a také je ocení každý zaměstnavatel. Nebojte se, přijďte si je osvojit.

Prvním krokem po registraci je vytvoření prezentace dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi. Tato práce bude nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého budou vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkají s odbornou porotou. Ta hodnotí nejen prezentaci, ale také vystupování, projev a spolupráci celého týmu. Kdo porotu přesvědčí, má možnost zúčastnit se dvoudenního finále v Brně. Letos bude soutěž opět rozdělena do dvou kategorií: základní a střední školy. Jako bonus také vybereme ze všech druhých míst jednu prezentaci, která postoupí do finále s divokou kartou.